14:11 21.06.2021

Казахстан готовий поставити Україні вакцину проти COVID-19, зокрема як гумдопомогу

2 хв читати
Казахстан готовий поставити Україні вакцину проти COVID-19, зокрема як гумдопомогу

Казахстан готовий поставити Україні свою вакцину проти COVID-19 QazVac, повідомила прес-служба посольства Казахстану в Україні.

"Казахстанська сторона інформувала про розробку і виробництво власної вакцини QazVac і підтвердила готовність її постачань в Україну, зокрема як гуманітарну допомогу", - йдеться в повідомленні посольства в суботу.

Ця ініціатива прозвучала під час зустрічі міністра торгівлі та інтеграції Казахстану Бахит Султанова з міністром охорони здоров'я України Віктором Ляшком.

"З огляду на відновлення регулярного авіасполучення між країнами і підвищення ділової активності громадян двох країн, сторони домовилися опрацювати питання взаємного визнання паспортів/сертифікатів про вакцинацію проти COVID-19", - додали в дипмісії.

Султанов також зазначив у розмові, що з перших днів поширення короновірусу сторони налагодили "ефективну взаємодію в питаннях постачань гуманітарної допомоги з Китаю в Україну транзитом через Казахстан (із технічною посадкою в містах Казахстану)".

Казахстан розпочав розробку власної вакцини проти коронавірусу у березні 2020 року на базі Науково-дослідного інституту проблем біологічної безпеки. У травні 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) внесла казахстанську інактивовану вакцину проти коронавірусу до переліку кандидатних, а 29 серпня – до допущених до клінічних випробувань. Наразі вітчизняна вакцина QazVac (колишня назва "QazCovid-in") перебуває на стадії клінічних випробувань, які завершаться в липні.

У Казахстані масова вакцинація населення препаратом QazVac розпочалася 26 квітня.

Нині вітчизняну вакцину виробляють на базі НДІ проблем біологічної безпеки.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА