Інтерфакс-Україна
19:19 25.06.2021

Pfizer призупинила поставки препарату для відмови від куріння Chantix, перевірить його на наявність канцерогенів

1 хв читати
Pfizer призупинила поставки препарату для відмови від куріння Chantix, перевірить його на наявність канцерогенів

Американська фармакологічна компанія Pfizer Inc. призупинила поставки препарату Chantix для відмови від куріння в усьому світі і відкликала кілька партій, виявивши, що в них міститься підвищений рівень ймовірних канцерогенів, відомих як нітрозаміни, йдеться в повідомленні представника компанії, на яке посилається Dow Jones.

Компанія має намір провести додаткові дослідження, щоб перевірити рівень їх змісту в інших партіях препарату, зазначається в повідомленні.

Як запобіжний захід Pfizer призупинила продаж препарату на час досліджень.

Компанія повідомила, що перевіряє наявність нітрозамінів у партіях препарату за запитом Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (Food and Drug Administration, FDA) та інших регуляторів. У повідомленні не уточнюється кількість партій.

Нітрозаміни часто зустрічаються у воді і продуктах харчування і не вважаються шкідливими в разі вживання у невеликому обсязі, випливає з інформації на сайті FDA. Проте вони можуть підвищити ризик ракових захворювань у разі, якщо вживаються в підвищених дозах протягом тривалого періоду, зазначає регулятор.

FDA перевіряє кілька лікарських препаратів на предмет кількості нітрозамінів.

Продаж Chantix у 2020 році склав $919 млн, що приблизно на 17% менше рівня попереднього року. Препарат позбувся патентного захисту в США в листопаді і став конкурувати з низкою дженериків.

Акції Pfizer під час торгів у п'ятницю додають у ціні 0,03%.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Бізнес очікує рішення щодо синхронізації Нацкаталогу цін та переліку реімбурсації

Україна має стати експертом в меддопомозі у разі бойової травми, але знання треба систематизувати - CEO Superhumans

МЗУ розробляє порядок відхилення пропозицій від системних порушників контрактів

Дві київські клініки постраждали від нічної атаки росіян

УЧХ розпочав новий цикл програми соціального відновлення ветеранів та їхніх родин

Зеленський: 11 закладів на Херсонщині мають підземні лікарні

Постраждалі від війни діти зможуть отримати послуги з оздоровлення - Мінсоцполітики

У шкільних чатах пішли повідомлення про ентеровірусну інфекцію, але суттєвого збільшення кількості звернень по меддопомогу не спостерігається – експерт

В епідсезоні 2025/26 поставки вакцин від грипу на ринок зменшилися майже вдвічі – експерт

Кабмін посилив контроль над обігом препарату налбуфін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА