Інтерфакс-Україна
12:14 29.06.2021

Науковці розробили швидкий спосіб синтезу антитіл до SARS-CoV-2

2 хв читати
Науковці розробили швидкий спосіб синтезу антитіл до SARS-CoV-2

Фахівці Гарвардської медичної школи та Каліфорнійського університету в Ірвайні розробили швидку, просту і недорогу технологію для отримання високоспеціалізованих антитіл проти вірусу, що викликає COVID-19, йдеться в повідомленні Гарвардської медшколи.

"Швидке виявлення антитіл може прискорити розроблення ліків, діагностичне тестування і фундаментальні наукові експерименти", - йдеться в повідомленні.

Науковці використовували дріжджі для отримання сотень мільйонів різних синтетичних фрагментів антитіл, які називають нанотілами, в які поміщали антиген, наприклад спайковий білок, за допомогою якого SARS-CoV-2 проникає в клітину, і визначали, які нанотіла "зачепляться" за нього.

Команда спроектувала дріжджі так, щоб нанотіла еволюціонували з кожним поколінням, що дає змогу відібрати одне або кілька нанотіл, які добре зв'язуються лише з антигеном, що викликає захворювання, збільшуючи шанс розробки ефективної терапії з мінімальними побічними діями.

"Увесь процес використовує стандартні лабораторні методи культивування дріжджів і займає лише півтора-три тижні. Дослідники можуть полювати на нанотіла проти багатьох різних антигенів одночасно", - наголошується в повідомленні.

Технологія імітує природне формування антитіл у лам і верблюдів, пояснюють науковці.

Коли дослідники ввели антигени SARS-CoV-2 у модифіковані дріжджі, вони виявили, що синтетичні нанотіла нейтралізують антигени не гірше, а іноді й краще, ніж антитіла, отримані від людини або тварин.

На думку науковців, розробка може допомогти не лише під час створення терапевтичних методів, а й для отримання досконаліших інструментів для виявлення SARS-CoV-2 та пов'язаних із ним коронавірусів.

Розробка також може допомогти експертам швидше реагувати на появу нових варіантів SARS-CoV-2 або зовсім невідомих патогенів.

"Якщо SARS-CoV-2 еволюціонує у такий спосіб, що уникає поточної екстреної терапії антитілами, ми маємо бути спроможні розробити нові приблизно за два тижні", - зазначає співавтор розробки, професор біологічної хімії та молекулярної фармакології в Гарвардській медичній школі Ендрю Круз.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НСЗУ перевірить використання КТ у державних та комунальних клініках

Хірурги з Канади та США в ході 5-ї місії Face the Future Ukraine реконструювали обличчя 26 пораненим українцям

Розпочаті до внесення в Нацкаталог ліків закупівлі будуть завершуватися за старими правилами

МОЗ ініціює перевірки, щоб виявити аптеки без дипломованих фармацевтів

У Дніпрі від правця померла 14-річна дитина – голова облради

Держлікслужба перевірить наявність в аптечних закладах фахівців з фармацевтичною освітою – МОЗ

УЧХ взяв участь у регіональних командно-штабних навчаннях

Україна отримала $50 млн від Світового банку за новим проєктом THRIVE розвитку та забезпечення медпослуг

Фармгрупа "Кусум" оцінює збиток внаслідок руйнування російським дроном аптечного складу в Києві в 1 млрд грн

Більшість українців довіряють вітчизняним виробникам ліків так само, як і іноземним - дослідження Gradus Research

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА