15:35 29.06.2021

Центри контролю та профілактики захворювань запрацюють в усіх регіонах України з 1 липня

1 хв читати
Центри контролю та профілактики захворювань запрацюють в усіх регіонах України з 1 липня

Центри контролю та профілактики захворювань (ЦКПЗ) запрацюють із 1 липня у всіх областях України та Києві, повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я.

Згідно з повідомленням, усі 25 регіональних центрів підкорятимуться МОЗ за вертикаллю головного державного санітарного лікаря. Організаційно-методичне керівництво забезпечуватиме Центр громадського здоров'я.

У МОЗ наголосили, що нова система громадського здоров'я спрямована на розвиток потужної вертикалі епідемічного контролю в регіонах.

ЦКПЗ створюються шляхом об'єднання наявних регіональних потужностей лабораторних центрів, обласних центрів громадського здоров'я, підрозділів зі статистики, відділів моніторингу та оцінки, уточнюється в повідомленні.

У міністерстві зазначають, що такі центри будуть повністю відповідальні за контроль над хворобами в регіоні: від рутинного моніторингу показників до прогнозування, виявлення надзвичайних ситуацій, спалахів і реагування на них. Серед функцій центрів також - забезпечення епіднагляду, санітарного та епідемічного благополуччя населення, захист населення від інфекційних хвороб, запобігання та профілактика неінфекційних захворювань, підтримка біобезпеки та біозахисту, імунопрофілактика, просвітницька робота щодо здорового способу життя, запобігання факторам ризику, боротьба зі стійкістю до протимікробних препаратів та ін.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна веде переговори щодо локалізації виробництва мРНК-вакцин від COVID

Новий спалах COVID-19 розпочинається з західної України, в зоні ризику - Чернівецька, Волинська, Львівська та Тернопільська області - KSE

МОЗ посилить контроль над дотриманням протиепідемічних заходів - Кузін

В Україні спостерігається зростання коефіцієнта виявлення та динаміка госпіталізацій пацієнтів із COVID-19 - KSE

Усі обласні клінічні лікарні України найближчими роками планують забезпечити вертолітними майданчиками

Фармакологічна компанія "Лекхім" у 2022 р запустить виробництво вакцин проти COVID-19

Реновація промислових об'єктів дає можливості для розвитку вітчизняного фармвиробництва - думка

Вакцини на цьому етапі швидше покликані захищати від важких форм COVID-19, а не добиватися колективного імунітету - ВООЗ

Система охорони здоров'я готова до госпіталізації до 90 тис. пацієнтів із COVID-19, більша кількість буде критичною - Ляшко

МОЗ очікує повернення до бюджету ПМГ 5,5 млрд грн, які були забрані на закупівлю вакцин

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА