12:57 22.07.2021

В Ізраїлі готуються до проведення клінічних випробувань оральної вакцини від COVID-19

3 хв читати
В Ізраїлі готуються до проведення клінічних випробувань оральної вакцини від COVID-19

 Ізраїль стане першою країною, де відбудуться випробування вже розробленої оральної вакцини від коронавірусу COVID-19, повідомляє видання The Jerusalem Post із посиланням на фармацевтичну компанію Oramed Pharmaceuticals.

"Ідея полягає в тому, що ми хочемо продемонструвати доказ концепції - що вона (вакцина - ІФ) працює для людей", - заявив виданню голова Oramed Надав Кідрон.

"Лише уявіть, що ми могли б дати комусь оральну вакцину і все - людина пройшла вакцинацію. Це була б революція для всього світу", - наголосив Кідрон.

Як повідомляється, Oravax Medical, дочірня компанія Oramed, готується до проведення клінічних випробувань своєї вакцини в Медичному центрі імені Сураські в Тель-Авіві після отримання дозволу від Міністерства охорони здоров'я. Як очікується, дозвіл надійде протягом декількох тижнів.

За даними The Jerusalem Post, Oravax вже завершив виробництво декількох тисяч капсул оральної вакцини в Європі відповідно до стандартів "належної виробничої практики" (GMP). Саме ці капсули задіють у випробуваннях в Ізраїлі, а потім і в інших країнах.

Згідно з планами компанії, у випробуваннях візьмуть участь 24 людини, які не були щеплені жодною іншою вакциною від коронавірусу. Половина учасників отримає одну капсулу оральної вакцини, інша половина - дві дози препарату. Зазначається, що випробування відбудуться без групи плацебо. Передбачається, що вони триватимуть шість тижнів.

Голова компанії заявив, що в разі успішного проведення цих випробувань, він планує насамперед домагатися дозволу на екстрене застосування оральної вакцини в країнах, які найбільше потребують препарату, наприклад, у державах Південної Америки.

На сьогодні відбуваються доклінічні випробування цієї вакцини щодо штамів коронавірусу, зокрема варіанту "дельта". Компанія вже завершила пілотне тестування препарату на тваринах. Під час нього з'ясувалося, що вакцина викликає вироблення класу антитіл Імуноглобуліни G та Імуноглобуліни A, останні необхідні для довгострокового імунітету.

За словами Кідрона, дія оральної вакцини націлена одразу проти трьох структурних білків коронавірусу, у той час як наявні вакцини, наприклад, препарати компаній Moderna та Pfizer, діють щодо одного шиловидного білка. У зв'язку з цим, за словами Кідрона, оральна вакцина "має бути стійкіша до варіантів COVID-19".

Більш того, як зазначив голова компанії, "оральна вакцина від COVID-19 ліквідує цілу низку бар'єрів до швидкого та масштабного розподілу вакцини, а також, можливо, дасть змогу людям приймати вакцину самим удома". Цю вакцину можна перевозити при температурах холодильника, а зберігати в кімнатній температурі, що полегшує доставку препарату всім світом. Кідрон наголосив, що, крім цього, оральні препарати, як правило, викликають менше побічних ефектів.

The Jerusalem Post нагадує, що компанія Oramed у березні повідомила, що спільно з індійською фармацевтичною компанією Premas Biotech розпочинає розробку оральної вакцини від коронавірусу. Компанії сформували філію Oravax.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА