15:08 27.07.2021

На фінансування послуг із лікування COVID-19 у вересні-грудні 2021 року додатково потрібно 5-10 млрд грн - НСЗУ

2 хв читати
На фінансування послуг із лікування COVID-19 у вересні-грудні 2021 року додатково потрібно 5-10 млрд грн - НСЗУ

На фінансування послуг із лікування COVID-19 за Програмою медгарантій у вересні-грудні 2021 року необхідно виділити додатково 5-10 млрд грн, вважає заступник директора департаменту медичних послуг та лікарських засобів Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Анна Фенчак.

"Відповідно до нашого моделювання, зростання захворюваності очікується наприкінці серпня-вересні. Якщо говорити про оплату послуг, які надаються пацієнтам із COVID-19, виникне потреба в додаткових коштах. За умови ефективного розподілу маршрутів пацієнта очікується, що загальна потреба на вересень-грудень становитиме від 5 до 10 млрд грн залежно від того, як розвиватиметься пандемія. Якщо будемо розширювати мережу медзакладів, залучати не зовсім ефективну команду, то ця сума може збільшитися", - сказала вона під час прес-брифінгу в Києві у вівторок.

Крім цього, за словами Фенчак, на початку 2021 року 6,5 млрд грн були перерозподілені з Програми медгарантій на вакцинацію. На сьогодні повернули лише половину цих коштів.

У свою чергу керівник експертної організації StateWatch Гліб Канєвський наголосив на необхідності "не зволікати з перерозподілом бюджетних коштів, щоб у другому півріччі медзаклади мали достатній рівень фінансування", адже восени очікується нова хвиля захворюваності.

На думку Канєвського, кошти можна перерозподілити з інших бюджетних програм. Крім того, місцева влада також має виділяти кошти на боротьбу з COVID-19.

За результатами дослідження StateWatch, у 2020 році на боротьбу з пандемією найбільшу кількість коштів на одного жителя України виділили у Вінниці (764 грн), найменшу - в Рівному (141 грн) та Івано-Франківську (164 грн).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ознаки "помаранчевого" рівня щодо COVID-19 - у 9 регіонах, Житомирська, Луганська, Львівська та Харківська області ризикують стати "червоними"

В Україну можуть завезти майже 1,25 млн доз вакцини проти сезонного грипу

Регіони України зможуть швидко відкривати нові медзаклади для лікування пацієнтів із COVID-19 - постанова

Пік захворюваності на грип та ГРВІ буде в жовтні-листопаді - експерт ЦГЗ

"Фармак" відкрив офіс в Об'єднаних Арабських Еміратах

Парламент ухвалив у цілому законопроект про впровадження в Україні договорів керованого доступу

Україна отримала 159 тис. доз вакцини CoronaVac у межах COVAX

Радник Байдена допустив, що для захисту від COVID-19 потрібні три уколи мРНК-вакцин

Навантаження на систему охорони здоров'я залишається контрольованим - Радуцький

Центр громадського здоров'я може самостійно визначати штами коронавірусу - МОЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА