10:01 26.08.2021

Виявлення витоків коронавірусу застопорилося, встановити істину стає дедалі важче - експерти ВООЗ

3 хв читати
Виявлення витоків коронавірусу застопорилося, встановити істину стає дедалі важче - експерти ВООЗ

Процес виявлення витоків пандемії COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, зупинився, заявили експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у статті для журналу Nature.

"Нас обрали членами незалежної міжнародної спільної команди ВООЗ і Китаю із завданням зрозуміти походження вірусу SARS-CoV-2. Нашу доповідь було опубліковано в березні. Вона мала стати першим кроком у процесі, який застопорився", - зазначили фахівці.

"Розслідування витоків SARS-CoV-2 перебуває у вирішальному пункті, ... що особливо важливо: вікно можливостей стрімко закривається в тому, що стосується біологічної, вкрай важливої можливості відстежити людей і тварин (із потрібними зразками - ІФ) у Китаї та за його межами", - зазначили при цьому фахівці.

Вони нагадали, що дані, зібрані під час роботи в китайському місті Ухань, який вважається першим відомим епіцентром пандемії, не підтверджують, що пандемія COVID-19 стала результатом витоку з лабораторії.

Замість роботи над цією версією експерти закликали шукати найбільші ранні випадки COVID-19 - у Китаї та поза його межами - за допомогою досліджень на наявність антитіл і перевірки ранніх повідомлень про факти захворювання - до грудня 2019 року. Також співробітники ВООЗ вважають за необхідне перевірити ферми, де утримують диких тварин, і вивчати кажанів. Однак у цьому контексті важливим є фактор часу.

"Антитіла проти SARS-CoV-2 згодом зменшуються, тому подальший збір зразків і тестування людей, хто міг контактувати (з вірусом - ІФ) до грудня 2019 року, даватимуть дедалі менші результати", - попередили у ВООЗ.

Також вони припустили, що багато ферм із дикими тваринами, які могли бути цікавими для розслідування, вже могли закрити, а тварин - умертвити.

Західні ЗМІ нагадують, що за два тижні до статті співробітників ВООЗ ця організація закликала Китай передати інформацію про найбільш ранні випадки COVID-19. У нинішній статті співробітники ВООЗ уточнили, що йдеться про 174 випадків від грудня 2019 року, відомостями про які влада Китаю ділитися раніше не захотіла.

У середу генеральний директор департаменту з контролю над озброєннями МЗС КНР Фу Цун висловив жаль, що розслідування витоків COVID-19 зайшло в глухий кут, але наголосив при цьому, що це не провина Китаю, який завжди підтримував цю наукову роботу.

У Пекіні вказали на бажання Китаю, щоб розслідування сфокусувалося на інших можливих джерелах виникнення вірусу - в інших країнах.

Фу Цун також звинуватив США в тому, що вони намагаються звалити на Пекін провину за пандемію COVID-19. Він зазначив, що США спеціально просувають теорію про витік вірусу з лабораторії. Фу Цун також запропонував США самим запросити ВООЗ для обстеження низки американських науково-дослідних лабораторій.

У спільному звіті ВООЗ і Китаю, опублікованому в березні за підсумками місії ВООЗ в Ухань у 2021 році, було зроблено висновок про те, що витік вірусу з лабораторії "вкрай малоймовірний". У доповіді йшлося про те, що найімовірніший сценарій появи COVID-19 - перехід захворювання від кажанів до іншої тварини, яка пізніше заразила людей.

Президент США Джо Байден раніше цього року доручив спецслужбам провести 90-денну перевірку теорій походження COVID-19. Прес-секретар Білого дому Дженніфер Псакі заявила в понеділок, що звіт стане доступним для широкої публіки найближчими днями.

Тим часом в американських ЗМІ з'являлася інформація про те, що дані цього звіту не дають змоги зробити остаточні висновки щодо COVID-19.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна залучить додатково EUR100 млн від Ради Європи для відновлення медицини - Шмигаль

Рада ухвалила в цілому закон щодо наглядових рад медзакладів

БФ "Центр порятунку життя" за підтримки "Ескулаб" побудує в Києві центр реабілітації TYTANOVI

МОЗ у 2023 р. скоротило кількість закуплених за механізмом ДКД ліків - "Санофі"

В Охтирці відкрили збірно-модульну конструкцію для розміщення бригад швидкої допомоги

Майже 11,2 тис. генераторів встановлено в українських клініках - МОЗ

НСЗУ законтрактувала на проведення хіміотерапії в межах ПМГ 97 медзакладів на 2,41 млрд грн

Медзаклади отримають іще 52 потужні генератори для роботи на випадок відключень електроенергії

На відновлення зруйнованої агресором медичної інфраструктури в Україні потрібно щонайменше $14,2 млрд

Співзасновник медлабораторії "Ескулаб" заявляє про ризики зупинки роботи мережі, невиплати зарплати і податків через спробу рейдерського захоплення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА