12:18 02.09.2021

Узбекистан реалізує проект фармкластера Tashkent Pharma Park, до якого увійшли 14 інвестпроектів, - посол

2 хв читати
Узбекистан реалізує проект фармкластера Tashkent Pharma Park, до якого увійшли 14 інвестпроектів, - посол

Узбекистан реалізує проект інноваційного науково-виробничого фармацевтичного кластера Tashkent Pharma Park у Ташкентській області, до якого увійшли 14 інвестпроектів, зокрема українські.

Як повідомив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" посол Узбекистану в Україні Алішер Курманов, кластер було створено у 2020 році в межах реалізації програми імпортозаміщення та нарощування експортного потенціалу.

"Ця установа є єдиним у регіоні сучасним фармацевтичним кластером, де планується створити понад 1 700 нових робочих місць завдяки реалізації 14 інвестиційних проектів", - сказав він.

Посол повідомив, що серед проектів, які будуть реалізовані в межах кластера, зокрема, проект української фармкомпанії "Фармак". "Найближчим часом, очікується укладення відповідної інвестиційної угоди", - сказав Курманов.

Він також повідомив, що українська фармакологічна компанія "Лекхім" "уже приступила до будівництва своїх виробничих майданчиків у Ташкентській області".

Як повідомлялося, у 2018 році "Фармак" (Київ), що входить до трійки лідерів фармацевтичної галузі України, заявив про наміри інвестувати $10 млн у будівництво фармацевтичного заводу в Узбекистані.

У травні 2020 року голова спостережної ради фармкомпанії Філя Жебровська повідомила, що "Фармак", який посідає шосте місце на фармринку Узбекистану, реалізує проект із локалізації виробництва в цій країні. Компанія планувала запустити таблеткове виробництво й підписала меморандум із Міністерством охорони здоров'я Узбекистану. Продукцію локального виробництва планується постачати також на ринки Казахстану і Таджикистану.

"Фармак" - лідер фармацевтичного ринку України. У продуктовому портфелі компанії понад 220 складнокомпонентних сучасних лікарських засобів. Серед основних напрямів - ендокринологічні, гастроентерологічні, кардіологічні, неврологічні, протизастудні та інші препарати.

"Фармак" щорічно реінвестує у розвиток до 90% прибутку. З 1995 року компанія інвестувала в модернізацію виробництва понад $310 млн. Щорічні інвестиції в наукові дослідження та розробки становлять приблизно $15 млн.

Виробничі потужності та лабораторно-технічний комплекс компанії отримали міжнародну сертифікацію відповідності стандартам GMP.

У 2020 році "Фармак" збільшив експортні постачання на 40%. Його продукція представлена у понад 30 країнах ЄС, Центральної та Південної Америки, СНД, Близького Сходу, Азії та ін.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Медичний хаб для переселенців із Маріуполя відкрили в Дніпрі

Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про регулювання обігу харчових добавок і БАДів

Попит на антидепресанти і вітаміни у 2024 р. зріс майже в 1,5 раза

За два місяці в епідсезоні 2024/25 на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіло понад мільйон українців

Міноборони й МОЗ запустили реформу ВЛК, що дає змогу проходити огляд у цивільних установах

За тиждень у Києві зареєстровано понад 10 тис. нових випадків захворювання на грип та ГРВІ

У 4 клініках Києва не застосовували тромболітиків під час лікування інсультів, у 4-х клініках області приймали пологи без контракту з НСЗУ - Нацслужба здоров'я

Від початку епідсезону 2024-2025 рр. на ГРВІ та COVID-19 захворіли близько 950 тис. українців - МОЗ

Дитяче інфекційне відділення в Житомирській області оновлено за кредит ЄІБ у EUR376 тис.

З 1 січня замість МСЕК почнуть працювати експертні комісії на базі кластерних і надкластерних лікарень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА