12:18 02.09.2021

Узбекистан реалізує проект фармкластера Tashkent Pharma Park, до якого увійшли 14 інвестпроектів, - посол

2 хв читати
Узбекистан реалізує проект фармкластера Tashkent Pharma Park, до якого увійшли 14 інвестпроектів, - посол

Узбекистан реалізує проект інноваційного науково-виробничого фармацевтичного кластера Tashkent Pharma Park у Ташкентській області, до якого увійшли 14 інвестпроектів, зокрема українські.

Як повідомив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" посол Узбекистану в Україні Алішер Курманов, кластер було створено у 2020 році в межах реалізації програми імпортозаміщення та нарощування експортного потенціалу.

"Ця установа є єдиним у регіоні сучасним фармацевтичним кластером, де планується створити понад 1 700 нових робочих місць завдяки реалізації 14 інвестиційних проектів", - сказав він.

Посол повідомив, що серед проектів, які будуть реалізовані в межах кластера, зокрема, проект української фармкомпанії "Фармак". "Найближчим часом, очікується укладення відповідної інвестиційної угоди", - сказав Курманов.

Він також повідомив, що українська фармакологічна компанія "Лекхім" "уже приступила до будівництва своїх виробничих майданчиків у Ташкентській області".

Як повідомлялося, у 2018 році "Фармак" (Київ), що входить до трійки лідерів фармацевтичної галузі України, заявив про наміри інвестувати $10 млн у будівництво фармацевтичного заводу в Узбекистані.

У травні 2020 року голова спостережної ради фармкомпанії Філя Жебровська повідомила, що "Фармак", який посідає шосте місце на фармринку Узбекистану, реалізує проект із локалізації виробництва в цій країні. Компанія планувала запустити таблеткове виробництво й підписала меморандум із Міністерством охорони здоров'я Узбекистану. Продукцію локального виробництва планується постачати також на ринки Казахстану і Таджикистану.

"Фармак" - лідер фармацевтичного ринку України. У продуктовому портфелі компанії понад 220 складнокомпонентних сучасних лікарських засобів. Серед основних напрямів - ендокринологічні, гастроентерологічні, кардіологічні, неврологічні, протизастудні та інші препарати.

"Фармак" щорічно реінвестує у розвиток до 90% прибутку. З 1995 року компанія інвестувала в модернізацію виробництва понад $310 млн. Щорічні інвестиції в наукові дослідження та розробки становлять приблизно $15 млн.

Виробничі потужності та лабораторно-технічний комплекс компанії отримали міжнародну сертифікацію відповідності стандартам GMP.

У 2020 році "Фармак" збільшив експортні постачання на 40%. Його продукція представлена у понад 30 країнах ЄС, Центральної та Південної Америки, СНД, Близького Сходу, Азії та ін.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сезон грипу, що наступає, може актуалізувати проблему коінфекції COVID-19 і грипу

Україна розраховує залучити кредит від Великої Британії на £21 млн для закупівлі 4 млн ПЛР-тестів

У США розробили хімічну сполуку, що перешкоджає злиттю коронавірусів і вірусу грипу з клітинами людини

Аптечна мережа АНЦ заявила про хакерську атаку та блокування інтернет-замовлень

Європейські держави готові надавати Україні вакцини проти COVID-19 у рамках механізму COVAX - спільна заява

З усіх госпіталізованих українців через COVID-19 у вересні – 97,1% невакцинованих

У Рівненській області проведуть додаткові тури імунізації дітей від поліомієліту, невакцинованих не допускатимуть до навчання

Медкомпанія "Адоніс" встановила військовослужбовцям, які перебувають на реабілітації у військовому госпіталі, холтери

Київ готується розвивати потенціал комунальних клінік на міжнародному ринку медичного туризму - депутат

ДП "Медзакупівлі України" уклало контракти на закупівлю 622 автомобілів швидкої допомоги

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА