Понад 35% пацієнтів із COVID-19 мають щонайменше один довготривалий симптом захворювання - дослідження
Понад третина хворих на коронавірус COVID-19 мали щонайменше один довгостроковий симптом протягом трьох-шести місяців після зараження інфекцією, свідчать дані дослідження Оксфордського університету.
"У 37% людей проявлявся щонайменше один довгостроковий COVID-симптом, діагностований протягом трьох-шести місяців після інфікування COVID-19", - ідеться в повідомленні, розміщеному на сайті університету.
Серед найбільш частих симптомів - проблеми з диханням, розлади кишечника, слабкість, болі, а також тривожність і депресія.
Під час дослідження вивчали дані 270 тис. осіб, які відновлювалися після коронавірусу. Для виконання роботи експерти використовували глобальну мережу медичних досліджень TriNetX, яка базується в США.
Серед ключових симптомів, які виявляли у пацієнтів через 90-180 днів після діагностування COVID-19, виділяють також болі у горлі та грудях, когнітивні проблеми, головний біль і біль у м'язах.
Як наголошується в публікації, згідно з результатами дослідження, довгострокові симптоми коронавірусу найчастіше зустрічалися у тих, хто був госпіталізований. Трохи частіше такі симптоми виявляли у жінок. За даними університету, у літніх людей і чоловіків спостерігалося більше проблем із диханням, а також когнітивні проблеми, тоді як молоді люди і жінки відчували головні були, кишкові розлади і депресію.
Ба більше, у багатьох пацієнтів зустрічався більше ніж однин довгостроковий COVID-симптом.