14:07 01.10.2021

Електронна система лікарняних матиме великий антикорупційний ефект в Україні - глава МОЗ

2 хв читати
Електронна система лікарняних матиме великий антикорупційний ефект в Україні - глава МОЗ

Електронна система видачі листків непрацездатності вагомо зменшить корупцію у сфері медичних послуг, вважає міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

"Отримання електронних лікарняних - це не просто переведення поточної недосконалої системи в електронну форму, а побудова більш ефективних дій, які мінімізують корупційні ризики видачі необґрунтованих лікарняних, зменшують навантаження на лікарів і спрощують процес отримання страхових виплат", - сказав він на спільному брифінгу Мінцифри, МОЗ, Мінсоцполітики та Пенсійного фонду (ПФУ) з нагоди запуску е-лікарняних у п'ятницю.

У свою чергу міністр цифрової трансформації Михайло Федоров наголосив, що оновлена система припинить корупцію і допоможе зберегти значну частину бюджету.

"Коли все оцифровано, можна проаналізувати, скільки лікарняних видає той чи інший лікар і в чому причина аномальних ситуацій. За нашими розрахунками, це допоможе заощадити декілька мільярдів гривень", - сказав він.

Водночас, презентуючи зміни в системі листів непрацездатності, Ляшко звернув увагу на низку нюансів, які відобразяться і на пацієнтах, і на лікарях.

Так, у період запуску нової системи пацієнтам, зокрема, потрібно буде детально перевіряти дані, які лікар вносить до медичного висновку, переконатися, що отримано смс із номером, який зазначений в електронній системі охорони здоров'я, отримати смс від ПФУ з номером електронного листа непрацездатності, поінформувати роботодавця у будь-який зручний спосіб про перебування на лікарняному. Також пацієнти мають у разі зміни будь-яких персональних даних завчасно поінформувати про це роботодавця й свого лікуючого лікаря, а у разі виявлення помилки у створеному медичному висновку звернутися до лікаря, який його створював.

Водночас лікарям потрібно буде звернути увагу на те, що з 1 жовтня електронні лікарняні видають у всіх випадках, окрім чотирьох: продовження і закриття листків непрацездатності, виданих до 1 жовтня, закінчення терміну, протягом якого лікуючий лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність, застрахованій особі протягом двох місяців із дня народження дитини, зазначеної у свідоцтві про народження, а також у разі виникнення технічних проблем (помилок) про передання даних між Електронним реєстром листків непрацездатності та Електронною системою охорони здоров'я, які призводять до неможливості формування електронного листа непрацездатності більше ніж протягом семи днів із дати створення медичного висновку.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Moderna оголосила про успішні випробування вакцини проти COVID-19 серед дітей віком від шести до 11 років

На Херсонщині запасів кисню у COVID-лікарнях вистачить лише на три дні - заступник голови ОДА

Вакцини Pfizer ефективні більше ніж на 90% при щепленні дітей - компанія

В Україні зупинений через техпроблеми виробник кисню відновив роботу, на двох заводах тривають регламентні роботи - МОЗ

EHealth дасть змогу виявити серед сімейних лікарів противників вакцинації проти COVID-19 - Ляшко

EHealth позволит выявить среди семейных врачей противников вакцинации от COVID-19 – Ляшко

Проблеми з постачанням кисню до ковідних лікарень зумовлені технічною несправністю на одному із заводів

Замість бустерної дози українцям буде запропоновано повний курс ревакцинації у 2022 році

Понад 81 тис. пацієнтів НІР у 2018-2021 рр. не отримали в повному обсязі передбачену державою медичну допомогу в стаціонарі - Рахункова палата

На Миколаївщині лікарню попередили про тимчасове припинення постачань кисню через його відсутність в українських виробників

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА