18:08 04.10.2021

Фінансування медицини у держбюджеті-2022 має бути щонайменше 5% ВВП - "УДАР Віталія Кличка"

2 хв читати
Фінансування медицини у держбюджеті-2022 має бути щонайменше 5% ВВП - "УДАР Віталія Кличка"

Проект державного бюджету на 2022 рік потрібно скорегувати і спрямувати на медицину щонайменше 5%, як передбачено законодавством, ідеться у заяві партії "УДАР Віталія Кличка", розміщеній на сайті партії в понеділок, у Міжнародний день лікаря.

"За два роки пандемії влада так і не зрозуміла, що належний рівень фінансування медичної галузі – це питання національної безпеки країни. В результаті охорона здоров’я у нас досі лишається недофінансованою. У проекті бюджету на наступний рік видатки медичної галузі заплановано у розмірі 3,5% ВВП, а згідно із законом "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", мають складати не менш ніж 5% ВВП. Отже, у 2022 році медична галузь мала б отримати не 193, а 268 млрд грн", - ідеться в заяві.

У партії наголошують, що недофінансування медицини ставить під загрозу здатність медичної системи адекватно реагувати на загрози, пов'язані з пандемією, і знову відкладає на невизначений термін завершення медичної реформи в частині підвищення зарплат лікарям вузької спеціалізації та медичному персоналу. Крім того, видатки на програму медичних гарантій є захищеними статтями бюджету, і тому повинні мати пріоритет під час розробки проекту бюджету й ухвалення відповідного закону, наголошують у партії "УДАР".

"Здоров’я людей – це головний капітал країни. Належне фінансування галузі – це питання збереження життя і здоров'я людей та можливість продовжити розпочаті реформи. Українці мають отримати дійсно якісну та доступну медицину, а медики – достойну винагороду та гідний соціальний захист", - ідеться в заяві політсили.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Вакцини Pfizer ефективні більше ніж на 90% при щепленні дітей - компанія

В Україні зупинений через техпроблеми виробник кисню відновив роботу, на двох заводах тривають регламентні роботи - МОЗ

EHealth дасть змогу виявити серед сімейних лікарів противників вакцинації проти COVID-19 - Ляшко

EHealth позволит выявить среди семейных врачей противников вакцинации от COVID-19 – Ляшко

Проблеми з постачанням кисню до ковідних лікарень зумовлені технічною несправністю на одному із заводів

Замість бустерної дози українцям буде запропоновано повний курс ревакцинації у 2022 році

Понад 81 тис. пацієнтів НІР у 2018-2021 рр. не отримали в повному обсязі передбачену державою медичну допомогу в стаціонарі - Рахункова палата

На Миколаївщині лікарню попередили про тимчасове припинення постачань кисню через його відсутність в українських виробників

МОЗ у жовтні розширило мережу ковідних медзакладів до 422

Україна може виділити для пацієнтів із COVID-19 ще 15 тис. ліжок із киснем - КШЕ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА