12:09 13.10.2021

У США розробили хімічну сполуку, що перешкоджає злиттю коронавірусів і вірусу грипу з клітинами людини

2 хв читати
У США розробили хімічну сполуку, що перешкоджає злиттю коронавірусів і вірусу грипу з клітинами людини

 Науковці з Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі розробили хімічну сполуку, яка не дає змоги вірусам проникати в клітини людини, йдеться в повідомленні університету.

"Сполуку, звану MM3122, було вивчено на клітинах і мишах, і, за словами дослідників, вона обіцяє стати новим способом запобігання інфекції або зниження тяжкості COVID-19, якщо її вводити на ранніх стадіях інфекції", - наголошується в повідомленні.

Сполука націлена на ключовий людський білок, званий трансмембранною сериновою протеазою 2 (TMPRSS2), яку коронавіруси і вірус грипу використовують для проникнення в клітини людини та їх зараження.

Нова лікарська сполука ефективно блокує TMPRSS2 і пов'язаний із ним білок матриптазу, які розташовані на поверхні легенів та інших клітин.

Після того, як вірус захоплює клітину в епітелії дихальних шляхів, білок TMPRSS2 розрізає спайковий білок вірусу, активуючи його. У результаті відбувається злиття вірусної та клітинної мембран і розвивається інфекція.

"MM3122 блокує ферментативну активність людського білка TMPRSS2. Коли фермент блокується, він порушує активацію спайкового білка і пригнічує злиття мембран", - йдеться в повідомленні.

Науковці встановили, що нова речовина захищає клітини від вірусного пошкодження набагато краще, ніж ремдесивір, схвалений у США для пацієнтів з COVID-19. При цьому тест на безпечність на мишах засвідчив, що великі дози нової сполуки, які вводять протягом семи днів, не викликали жодних помітних проблем.

Дослідження також продемонструвало, що сполука є однаково ефективна проти оригінального коронавірусу важкого гострого респіраторного синдрому (SARS-CoV) і коронавірусу Близькосхідного респіраторного синдрому (MERS-CoV).

У дослідженнях на тваринах препарат вводять у вигляді ін'єкції, але науковці розробляють поліпшену сполуку, яку можна було б приймати у вигляді таблеток або інтраназально, щоб препарат доставлявся безпосередньо в носові проходи та легені.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Moderna оголосила про успішні випробування вакцини проти COVID-19 серед дітей віком від шести до 11 років

Вакцини Pfizer ефективні більше ніж на 90% при щепленні дітей - компанія

В Україні зупинений через техпроблеми виробник кисню відновив роботу, на двох заводах тривають регламентні роботи - МОЗ

EHealth дасть змогу виявити серед сімейних лікарів противників вакцинації проти COVID-19 - Ляшко

EHealth позволит выявить среди семейных врачей противников вакцинации от COVID-19 – Ляшко

Проблеми з постачанням кисню до ковідних лікарень зумовлені технічною несправністю на одному із заводів

Замість бустерної дози українцям буде запропоновано повний курс ревакцинації у 2022 році

Понад 81 тис. пацієнтів НІР у 2018-2021 рр. не отримали в повному обсязі передбачену державою медичну допомогу в стаціонарі - Рахункова палата

На Миколаївщині лікарню попередили про тимчасове припинення постачань кисню через його відсутність в українських виробників

МОЗ у жовтні розширило мережу ковідних медзакладів до 422

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА