19:04 20.10.2021

Понад 81 тис. пацієнтів НІР у 2018-2021 рр. не отримали в повному обсязі передбачену державою медичну допомогу в стаціонарі - Рахункова палата

3 хв читати
Понад 81 тис. пацієнтів НІР у 2018-2021 рр. не отримали в повному обсязі передбачену державою медичну допомогу в стаціонарі - Рахункова палата

Понад 81 тис. пацієнтів Національного інституту раку (НІР) у період із 2018 року до першого кварталу 2021 року не отримали в повному обсязі передбачену державою безоплатну медичну допомогу в стаціонарі, зокрема післяопераційну.

Такого висновку дійшли аудитори Рахункової палати за підсумками аудиту роботи НІР.

Як повідомляється на сайті Рахункової палати, за зазначений проміжок часу НІР використовував на свою діяльність і на зміцнення матеріально-технічної бази понад 985 млн грн бюджетних коштів, з яких понад 921 млн грн для надання високоспеціалізованої лікувально-діагностичної та консультативної допомоги для понад 150 тис. пацієнтів.

При цьому в Рахунковій палаті зазначили, що Міністерство охорони здоров'я належним чином не сформувало і не реалізувало державну політику для зниження рівня онкологічної захворюваності населення, не завершена адаптація вітчизняної практики охорони здоров'я до міжнародних клінічних протоколів із онкології, не затверджені тарифи на платні послуги, які надає НІР, і які відповідали б реальним видаткам на їх надання.

На наукову діяльність НІР із загального обсягу видатків було спрямовано лише 3% (29,6 млн грн), на зміцнення матеріально-технічної бази - 3,5% (34 млн грн).

При цьому нестача фінансування розвитку матеріальної бази НІР не дала змоги вдосконалити молекулярно-генетичну діагностику для профілактики та ранньої діагностики онкозахворювань, поліпшити якість променевої терапії шляхом встановлення нового обладнання, завершити реконструкцію та розширити інститут, впровадити в НІР єдину інформаційну систему.

Крім того, в Рахунковій палаті відзначили відсутність ефективної господарської взаємодії між керівництвом НІР та керівництвом клініки, адміністративними та клінічними структурними підрозділами інституту та їхніми посадовими особами.

Аудитори також зазначили, що 16 основних клінічних будівель НІР зношені, вичерпано ресурс 917 одиниць медичного обладнання, половина з якого в очікуванні ремонту взагалі не використовується в лікувальному процесі.

Крім того, накопичені невикористані залишки лікарських засобів та медичних виробів, тоді як для забезпечення лікування пацієнти або їхні родичі змушені їх купувати самостійно.

При цьому благодійні внески пацієнтів, які є прихованою формою надання платних послуг, становлять 1,7 млн грн.

"На належному рівні не організовано харчування пацієнтів, яке є невід'ємною частиною лікувального процесу. Аудитом встановлено, що добовий обсяг харчування дорослого онкохворого коливався від 35,5% до майже 79%, дитини - від 36% до понад 72% затвердженої добової норми", - наголосили в Рахунковій палаті.

Аудитори також зазначили, що НІР не організував систему внутрішнього контролю, інформаційного та комунікаційного обміну та моніторингу.

"Як наслідок, протягом охопленого аудитом періоду з порушенням чинного законодавства витрачено понад 63 млн грн, завдано матеріальних збитків на суму понад 30 млн грн, неекономно - майже 3 млн грн, непродуктивно - майже 1 млн грн", - підрахували аудитори.

Водночас у Рахунковій палаті вважають, що головна причина неефективної роботи НІР протягом зазначеного періоду полягала в нормативній неврегульованості питання участі наукових закладів медичного спрямування в наданні пацієнтам медичних послуг за Програмою державних гарантій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МОЗ у 2023 р. скоротило кількість закуплених за механізмом ДКД ліків - "Санофі"

В Охтирці відкрили збірно-модульну конструкцію для розміщення бригад швидкої допомоги

Майже 11,2 тис. генераторів встановлено в українських клініках - МОЗ

НСЗУ законтрактувала на проведення хіміотерапії в межах ПМГ 97 медзакладів на 2,41 млрд грн

Медзаклади отримають іще 52 потужні генератори для роботи на випадок відключень електроенергії

На відновлення зруйнованої агресором медичної інфраструктури в Україні потрібно щонайменше $14,2 млрд

Співзасновник медлабораторії "Ескулаб" заявляє про ризики зупинки роботи мережі, невиплати зарплати і податків через спробу рейдерського захоплення

Лікарня "Охматдит" увійде до ПМГ із 2025 року

Інститут ім. Філатова продовжить розвивати використання ШІ для діагностики очних хвороб

Попит на неврологічні препарати з початку року суттєво зростає - експерт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА