Інтерфакс-Україна
14:11 29.11.2021

Штаму COVID-19 "омікрон" в Україні поки що не виявлено - Ляшко

2 хв читати
Штаму COVID-19 "омікрон" в Україні поки що не виявлено - Ляшко

Нового штаму коронавірусної хвороби "омікрон" поки що не виявлено на території України, але всі не-"дельта" зразки підлягатимуть обов'язковому повногеномному секвенуванню, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Наразі в Україні діє система моніторингу поширення штамів COVID-19. На рівні областей існує певний резерв ПЛР-тест-систем для визначення штаму "дельта". Усі не-"дельта" зразки підлягатимуть обов'язковому повногеномному секвенуванню. На сьогодні штаму "омікрон" "не виявлено на території України", - сказав він на брифінгу в понеділок.

Міністр повідомив, що уряд уже ухвалив рішення про виділення додаткових 67,5 млн грн на закупівлю додаткової кількості тест-систем визначення штаму "дельта".

Він нагадав, що в країні діє система направлення на секвенування зразків так званих кластерів - районів, де спостерігаються значні сплески захворюваності від людей, які повернулися із-за кордону, та від осіб, які мають атиповий перебіг коронавірусної хвороби.

"Це дає змогу доцільніше використовувати лабораторні потужності для виявлення нових штамів", - сказав Ляшко.

"Україна впровадила геномний нагляд відповідно до рекомендацій ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров'я). З вересня 2021 року країна вже має потужності для повногеномного секвенування, яке дає змогу повністю розшифрувати геном будь-якого патогену і дає змогу, зокрема, здійснювати нагляд за всіма штамами коронавірусу, які циркулюють у країні. У середньому за тиждень секвенуються приблизно 80-100 зразків", - сказав міністр.

Ляшко зазначив, що наразі невідомо, чи викликає штам "омікрон" тяжчий перебіг коронавірусної хвороби. Водночас зростання кількості госпіталізацій у Південно-Африканській Республіці, яке пояснюють новим штамом, може бути пов'язане зі збільшенням загальної кількості інфікованих людей, а для розуміння особливостей перебігу хвороби після інфікування "омікроном" необхідно від декількох днів до декількох тижнів.

Глава МОЗ додав, що на сьогодні в Україні використовують ПЛР-тест-системи, які використовують щонайменше дві мішені під час виявлення вірусу, чутливість та специфічність тест-систем не має бути знижена.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін обмежив постачання ліків одному дистриб'ютору для запобігання монополізації фармринку

Кабмін спростив вимоги до роботи аптек у сільській місцевості та на прифронтових територіях

Львівські лікарі провели унікальну операцію ALPPS на печінці 10-місячному малюку

"Санофі та мережа медцентрів Into-Sana оголосили про стратегічне партнерство

Ляшко залишається міністром охорони здоров’я в оновленому уряді, профільний комітет Ради сподівається на продовження плідної співпраці

"Артеріум" на 2010 р. мав в РФ реєстрацію до 12 препаратів, наразі правами на деякі препарати корпорації в РФ володіє "АРТ-ФАРМ" - відкриті джерела

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ  за півтора року провели майже 9 тисяч сесій з відновлення здоров'я людей

МОЗ проведе аудит 100 медзакладів, які пріоритетно приймають поранених захисників

Мережа клінік ADONIS з початку року розширила перелік медпослуг до 80 напрямів

Керівництво МОЗ не є фігурантами кримінальних проваджень, співпрацює з правоохоронцями щодо розслідування зловживань в медзакладах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА