Інтерфакс-Україна
15:37 08.12.2021

Три дози вакцини Pfizer/BioNTech ефективні проти "омікрону", оголосили компанії

2 хв читати
Три дози вакцини Pfizer/BioNTech ефективні проти "омікрону", оголосили компанії

Компанії Pfizer Inc. і BioNTech у середу оголосили, що три дози їхньої вакцини від коронавірусу нейтралізують новий штам COVID-19 "омікрон", тоді як ефективність двох доз проти цього варіанту значно нижча.

"Pfizer і BioNTech сьогодні оприлюднили результати попередніх лабораторних досліджень, згідно з якими антитіла, що виробляються під дією вакцини від COVID-19 Pfizer-BioNTech, нейтралізують варіант SARS-CoV-2 "омікрон" після введення трьох доз вакцини", - йдеться в прес-релізі, поширеному на сайтах компаній.

У документі зазначається, що імунна сироватка, взята у вакцинованих через місяць після введення третьої - бустерної - дози вакцини, нейтралізувала "омікрон" так, як можна спостерігати при нейтралізації двома дозами препарату інших варіантів коронавірусу, що передували "омікрону".

При цьому зазначається, що двох доз вакцини Pfizer "може бути недостатньо для захисту від інфікування варіантом "омікрон".

У прес-релізі наголошується, що Pfizer і BioNTech продовжать розробку спеціальної вакцини проти штаму "омікрон" і сподіваються, що вона буде доступна вже у березні наступного року.

Для оцінки ефективності свого препарату від коронавірусу Pfizer і BioNTech використали імунну сироватку з крові людей, котрі отримали дві або три дози вакцини, та провели на зразках такої сироватки тест із нейтралізації загрози. В компаніях заявили, що зберуть дані про те, як довго зберігається нейтралізуючий ефект проти "омікрону" після третьої дози вакцини.

Раніше в середу видання The Guardian із посиланням на дослідження Африканського науково-дослідного інституту здоров'я повідомило, що "омікрон" може частково проходити крізь захист організму, який дають і вакцини від COVID-19, і природний імунітет.

На думку вчених, посилити захист організму дадуть змогу додаткові бустерні дози вакцин.

"Омікрон" виявили в листопаді на півдні Африки. Фахівці вважають, що він може становити загрозу, оскільки поширюється набагато швидше, ніж інші штами, виявлені за період пандемії, і містить велику кількість мутацій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Заснована Пінчуками мережа "Повернення" до кінця року відкриє до 20 центрів ментального здоров’я

Україна забезпечує хірургічне лікування меланоми в рамках ПМГ, однак сучасна терапія не закуповується, – експерт

Рада ухвалила закон про запровадження "правила Болар"

Дослідження лікування бойової травми ока є унікальним досвідом українських офтальмологів – експерт

МОЗ рекомендує лікарням не квапитися з внесенням інформації про медобладнання в ЕСОЗ

Bayer скоротить понад 200 співробітників німецького сегмента засобів захисту рослин

Пошук приміщень для фармскладів на прифронтових територіях залишається одним з основних викликів в забезпеченні ліками – MSF

Понад 350 людей пройшли тренінги з психічного здоров’я від УЧХ за два останніх місяці

Медгрупа ADONIS відкрила ендокринологічний центр у Києві

МОЗ представить аптечному бізнесу перелік 168 населених пунктів, які потребують мобільних аптечних пунктів – Ляшко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА