15:37 08.12.2021

Три дози вакцини Pfizer/BioNTech ефективні проти "омікрону", оголосили компанії

2 хв читати
Три дози вакцини Pfizer/BioNTech ефективні проти "омікрону", оголосили компанії

Компанії Pfizer Inc. і BioNTech у середу оголосили, що три дози їхньої вакцини від коронавірусу нейтралізують новий штам COVID-19 "омікрон", тоді як ефективність двох доз проти цього варіанту значно нижча.

"Pfizer і BioNTech сьогодні оприлюднили результати попередніх лабораторних досліджень, згідно з якими антитіла, що виробляються під дією вакцини від COVID-19 Pfizer-BioNTech, нейтралізують варіант SARS-CoV-2 "омікрон" після введення трьох доз вакцини", - йдеться в прес-релізі, поширеному на сайтах компаній.

У документі зазначається, що імунна сироватка, взята у вакцинованих через місяць після введення третьої - бустерної - дози вакцини, нейтралізувала "омікрон" так, як можна спостерігати при нейтралізації двома дозами препарату інших варіантів коронавірусу, що передували "омікрону".

При цьому зазначається, що двох доз вакцини Pfizer "може бути недостатньо для захисту від інфікування варіантом "омікрон".

У прес-релізі наголошується, що Pfizer і BioNTech продовжать розробку спеціальної вакцини проти штаму "омікрон" і сподіваються, що вона буде доступна вже у березні наступного року.

Для оцінки ефективності свого препарату від коронавірусу Pfizer і BioNTech використали імунну сироватку з крові людей, котрі отримали дві або три дози вакцини, та провели на зразках такої сироватки тест із нейтралізації загрози. В компаніях заявили, що зберуть дані про те, як довго зберігається нейтралізуючий ефект проти "омікрону" після третьої дози вакцини.

Раніше в середу видання The Guardian із посиланням на дослідження Африканського науково-дослідного інституту здоров'я повідомило, що "омікрон" може частково проходити крізь захист організму, який дають і вакцини від COVID-19, і природний імунітет.

На думку вчених, посилити захист організму дадуть змогу додаткові бустерні дози вакцин.

"Омікрон" виявили в листопаді на півдні Африки. Фахівці вважають, що він може становити загрозу, оскільки поширюється набагато швидше, ніж інші штами, виявлені за період пандемії, і містить велику кількість мутацій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін підтримав законопроєкт про заміну МСЕК на цифрову систему оцінки функціональності - Радуцький

Медзаклади не переходитимуть на казначейські рахунки - Радуцький

"Охматдит" повністю готовий до роботи в осінньо-зимовий період - Ляшко

Ляшко: Підготовка законопроєкту про заміну системи МСЕК - на завершальному етапі

Центр протезування Superhumans у Дніпрі прийме перших пацієнтів влітку 2025 року

МОЗ пропонує врегулювати процедуру реєстрації ліків, що закуповуються за кошти держбюджету

МОЗ пропонує врегулювати процедуру реєстрації ліків, що закуповуються за кошти держбюджету

МОЗ і Мінцифри в листопаді представлять рішення щодо цифровізації проходження етапів МСЕК - прем'єр

МОЗ заявило про запуск вакцинації від грипу в аптеках

Медико-соціальні експертизи будуть проводитися в кластерних і надкластерних лікарнях - Ляшко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА