Інтерфакс-Україна
12:09 15.12.2021

Вакцини від COVID-19 компаній Pfizer і Sinovac не захищають від штаму "омікрон" - дослідження

1 хв читати
Вакцини від COVID-19 компаній Pfizer і Sinovac не захищають від штаму "омікрон" - дослідження

Вакцини від компаній Pfizer і Sinovac не зумовлюють вироблення достатньої кількості антитіл, щоб захистити від нового штаму коронавірусу COVID-19 "омікрон", повідомляє в середу видання South China Morning Post із посиланням на дослідження Гонконзького університету.

"Штам "омікрон" зміг зменшити ефективність двох доз вакцини від COVID-19, зокрема вакцини CoronaVac. Отже, люди, котрі отримали вакцину, або навіть ті, хто перехворів на COVID-19, можуть мати вищий ризик повторного зараження", - заявили вчені за підсумками дослідження.

У жодного з 25 людей, які отримали обидві дози вакцини CoronaVac компанії Sinovac, не було виявлено рівня антитіл, необхідного для боротьби з вірусом. Про це йдеться в дослідженні, яке провела група вчених із Гонконзького університету, її очолив експерт з інфекційних захворювань професор Юен Квок-Юнг.

Серед людей, які отримали дві дози вакцини Pfizer, лише у п'ятьох із 25 осіб було виявлено необхідний рівень антитіл, проте їх було в 35-40 разів менше, ніж у випадку з оригінальним штамом коронавірусу, і "значно" менше, ніж при штамах "бета" і "дельта".

Згідно з результатами дослідження, "бустерні" дози обох вакцин можуть знадобитися, щоб збільшити захист, проте для підтвердження цього висновку потрібне подальше вивчення питання.

Також команда, яка проводила дослідження, заявила, що необхідно зробити нове покоління вакцин.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зниженню попиту на продукцію фармкомпанії "Дарниця" могло сприяти незниження цін після скасування маркетингових платежів

Фармкомпанія "Дарниця" призупинила виробництво через конфлікт з аптечними мережами – ЗМІ

Проєкт держбюджету-2026 передбачає збільшення фінансування медичних держзакупівель на 29%, до 15,1 млрд грн

Кіпр готовий розширювати співпрацю з Україною у сфері реабілітаційних програм для громадян

Видатки на охорону здоров'я в проєкті дербюджету-2026 передбачені в розмірі 258 млрд грн

МОЗ розробляє програми реабілітації для пацієнтів з хворобами серцево-судинної системи

В Україні почала роботу онлайн-платформа превентивної медицини

25 команд з УЧХ взяли участь у тренінгової академії REDpreneur Ukraine

Фаховий коледж УЧХ надає повну загальну середню освіту

Фармкомпанія Farmak в 1-му півріччі вийшла на ринки Китаю, Судану, Катару та Оману

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА