Інтерфакс-Україна
12:01 23.12.2021

Вакцина AstraZeneca після третьої дози може захистити від штаму COVID-19 "омікрон" - компанія

1 хв читати
Вакцина AstraZeneca після третьої дози може захистити від штаму COVID-19 "омікрон" - компанія

Бустерна третя доза вакцини компанії AstraZeneca проти коронавірусу приводить до значного зростання рівня антитіл проти штаму "омікрон", ідеться у прес-релізі компанії з посиланням на лабораторні дослідження.

"Дуже надихає те, що сучасні вакцини здатні захищати від "омікрону" після третьої бустерної дози. Ці результати підтримують використання третьої бустерної дози в межах національних стратегій із вакцинації, особливо для обмеження поширення варіантів вірусу, що викликають занепокоєння, зокрема "омікрону", - заявив один із авторів дослідження Джон Белл.

Нейтралізуючі антитіла після третьої дози вакцини можна порівняти за ефективністю проти "омікрону" з двома дозами проти більш раннього штаму "дельти", зазначили в AstraZeneca.

Рівень антитіл після третьої дози вакцини був вищим за рівень антитіл у тих, хто перехворів раніше на штами "альфа", "бета", "дельта" коронавірусу і вилікувався.

Варіант B.1.1.529, який отримав назву "омікрон", було виявлено наприкінці листопада в ПАР, Ботсвані, Ізраїлі й уже виявлено у низці країн Європи, США. Фахівці вважають, що він може загрожувати, оскільки поширюється набагато швидше, ніж інші штами, які виявляли вчені за період пандемії, і містить велику кількість мутацій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МОЗ шукає дієві механізми оплати держпрограми чекапів для українців вікової категорії 40+

Головна лікарка КМКЛ №4 очолила департамент охорони здоров’я КМДА

МОЗ фіксує "шалене" навантаження на психіатрів – Ляшко

МОЗ прогнозує зростання у 2025 р. кількості звернень за психологічною підтримкою на 10%

Урядовий законопроект про репродуктивні технології може призвести до втрати Україною статусу "репродуктивного хабу Європи" – експерти

Українські клініки за 9 міс. в Україні провели 459 трансплантацій

УЧХ навчив надавати першу допомогу близько 400 тисячам людей

Фахівці реконструктивної та пластичної хірургії об'єдналися для створення сучасних медичних стандартів

Учасники ринку пропонують стимулювати медичне страхування податковими пільгами

Член ради директорів "Дарниці" Загорій викликає власників п’яти найбільших аптечних мереж на публічну дискусію

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА