Інтерфакс-Україна
12:59 23.12.2021

Доплати за медичну допомогу пацієнтам із COVID-19 у 2020 р. отримали 325 тис. медиків, але виплати нерівномірні - Рахункова палата

2 хв читати
Доплати за медичну допомогу пацієнтам із COVID-19 у 2020 р. отримали 325 тис. медиків, але виплати нерівномірні - Рахункова палата

Доплати за надання медичної допомоги пацієнтам із COVID-19 у стаціонарах у 2020 році отримали понад 107 тис. лікарів і 218 тис. середнього медичного персоналу, але ці виплати здійснюватися нерівномірно.

Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати з посиланням на її голову Валерія Пацкана за підсумками аналізу використання у 2020 році коштів, спрямованих на боротьбу з COVID-19.

Аудитори виявили, що у 2020 році 53 медзаклади (28%), що належать до сфери управління МОЗ, почали виплати з вересня, тоді як 125 (65%) – з жовтня, а 14 (7%) – тільки з листопада.

При цьому аудитори відзначають значну диференціацію у виплатах доплат медпрацівникам. Зокрема, для 43% всіх одержувачів доплати становили менше ніж 9,8 тис. грн, тоді як для 1% – понад 179,5 тис. грн.

"У вересні-грудні 2020 року дев'ять із 10 найбільших виплат отримували керівники медзакладів або їхні заступники", - зазначив Пацкан.

За його даними, зокрема, директор Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб у середньому щомісяця доплачував собі до посадового окладу майже 90 тис. грн, заступник директора з експертизи тимчасової непрацездатності Київського міського пологового будинку №5 отримував у середньому щомісяця майже 77 тис. грн доплат, а гендиректор Івано-Франківського обласного фтизіопульмонологічного центру Івано-Франківської обласної ради – понад 66 тис. грн.

Крім того, аудитори зафіксували, що Вінницький обласний центр контролю і профілактики захворювань МОЗ у вересні-грудні 2020 року не нарахував і не здійснив доплату до зарплат розміром 115 тис. грн 22 внутрішнім і двом зовнішнім сумісникам.

У грудні 2020 року обласна клінічна лікарня Харківської облради за наявності на рахунку понад 1 млн грн не доплатила до зарплати безпосередньо зайнятим на роботах із ліквідації COVID-19 працівникам, крім того, затримувалися від одного до двох місяців додаткові доплати до 300% заробітної плати.

Рахункова палата також виявила, що через відсутність медперсоналу для роботи в екстрених бригадах медичної допомоги подекуди залучалися молодші медичні сестри (санітарки) замість медсестер, які не отримували 300% доплати, оскільки не були членами бригади швидкої допомоги.

Така ситуація, зокрема, відзначалася в Донецькому та Одеському обласних центрах екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

АВЛУ підтримує пропозиції МОЗ щодо врегулювання маркетингу на фармринку на рівні 20% для безрецептурних препаратів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА