Інтерфакс-Україна
16:34 28.12.2021

Бельгійські експерти висловлюють оптимізм щодо наслідків зараження "омікроном"

2 хв читати
Бельгійські експерти висловлюють оптимізм щодо наслідків зараження "омікроном"

У той час, як штам "омікрон" став домінуючим у Бельгії, досягнувши 60% від кількості заражень COVID-19, вивчення його впливу продовжується, і бельгійські експерти починають оптимістично висловлюватися про загрозу цього варіанту коронавірусу.

"Молоді люди не страждають або страждають менше від коронавірусної інфекції, викликаної варіантом "омікрон". Нам ще треба дочекатися результатів того, як він впливає на людей похилого віку", - сказав в інтерв'ю газеті Het Laatste Nieuws вірусолог із університету Левена Марк Ван Ранст.

"Омікрон" частіше має тенденцію закріплюватися на рецепторах, розташованих у верхніх дихальних шляхах, тоді як варіант "дельта" та інші варіанти окуповували рецептори, розташовані у нижніх дихальних шляхах, глибоко у легенях", - пояснив експерт.

На його думку, набагато менше шансів, майже жодних, отримати пневмонію від "омікрону", зараження від якого іноді може виявлятися у формах, що нагадують застуду. Це, вважає вірусолог, хороша новина для лікарень, які все ще залишаються у складному становищі від великої кількості пацієнтів у відділеннях інтенсивної терапії із зараженнями варіантом "дельта", які часто госпіталізовані із сильною пневмонією.

При цьому Ван Ранст звернув увагу на те, що, незважаючи на зниження заражень коронавірусом, що спостерігається останнім часом у Бельгії, найближчими днями цифри інфікування підуть у зростання через підвищену контагіозність "омікрону" порівняно з іншими штамами.

Експерт також заявив, що особи, які бажають отримати бустерне щеплення, мають це зробити якнайшвидше.

Хорошою новиною назвав дані досліджень "омікрону" й відомий у країні мікробіолог Еммануель Андре.

"Первинні дані показують, що "постомікронний" імунітет ефективно захищає проти варіанта "дельта". Це хороша новина", - написав він у Twitter.

Водночас Андре зазначив, що антитіла меншою мірою розпізнають "омікрон", і бустерне щеплення важливе навіть при тому, що цей штам менш небезпечний.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

АВЛУ підтримує пропозиції МОЗ щодо врегулювання маркетингу на фармринку на рівні 20% для безрецептурних препаратів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА