10:35 18.02.2022

Фінальна редакція законопроєкту про легалізацію медичного канабісу максимально нівелює ризики його використання не за призначенням – Радуцький

3 хв читати
Фінальна редакція законопроєкту про легалізацію медичного канабісу максимально нівелює ризики його використання не за призначенням – Радуцький

Фінальна редакція урядового законопроєкту про легалізацію медичного канабісу в Україні, оприлюднена в четвер, максимально нівелює ризики використання канабісу не за призначенням, вважає голова парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.

"Минулого року парламенту не вдалося з першої спроби ухвалити закон, який дозволяє обіг конопель у медичних та наукових цілях. На жаль, дехто так і не зрозумів, що ми легалізуємо винятково медичні препарати, які вже використовуються в сусідніх європейських країнах. Законопроєкт повернули на доопрацювання", - написав Радуцький у Facebook у п'ятницю.

Він зазначив, що восени українське Міністерство охорони здоров’я оприлюднило новий законопроєкт, який враховує зауваження та побажання народних депутатів, у якому, зокрема, посилюється роль Національної поліції.

"НПУ погоджує видачу ліцензій на культивування, використання рослин, режим охорони ділянки, місця зберігання та транспортування партії товару. Створюється реєстр препаратів на основі канабісу, на кожну одиницю товару має бути нанесений унікальний штрихкод. Також громадянам дозволяється ввезення на територію України медичних препаратів на основі канабісу, але виключно згідно з е-рецептом", - наголосив нардеп.

Він уточнив, що консультації між МОЗ та МВС щодо тексту документа тривали ще кілька місяців, і тепер фінальну редакцію законопроєкту було оприлюднено у відкритому доступі.

"Основні зміни у документі стосуються посилення контролю за використанням приміщень та об'єктів, призначених для діяльності з обігу конопель. У першій редакції законопроєкту визначити вміст тетрагідроканабінолу (наркотичної складової канабісу) можна було в будь-якій лабораторії. У новій – лише в лабораторіях, підпорядкованих Міністерству внутрішніх справ. "Діяльність з культивування конопель з високим рівнем тетрагідроканабінолу проводиться виключно в умовах закритого ґрунту, тобто в теплицях, що гарантує більш високий рівень контролю", - написав Радуцький.

Нардеп додав, що, згідно з фінальною редакцією законопроєкту, для використання канабісу з науковою метою громадяни також мають отримати ліцензію від Нацполіції.

"На мою думку, остання редакція урядового законопроєкту максимально нівелює ризики використання медичного канабісу не за призначенням. Навіть не уявляю, які ще можуть залишитись аргументи у противників легалізації", - підсумував Радуцький.

Як повідомлялося, 13 липня 2021 року Верховна Рада відправила на доопрацювання законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо регулювання обігу конопель в медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності (законопроєкт №5596).

Проєкт закону, зокрема, пропонує запровадити обмежений та контрольований обіг канабісу в медичних та наукових цілях, посилений контроль за його обігом, електронний реєстр усіх препаратів на основі канабісу та систему їх відпуску виключно за електронним рецептом. На думку авторів документа, він має дати поштовх розвитку меднауки та фармпромисловості шляхом впровадження можливості використання конопель у лікувальних та дослідницьких цілях. Законопроєкт також має забезпечити можливість пацієнтам купувати та зберігати коноплі для застосування з лікувальною метою відповідно до медпоказань згідно з виданим лікарем рецептом.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Віталій Кличко відвідав в Берліні поранених захисників, які проходять протезування в межах спільного берлінсько-київського проєкту

Вартість відновлення зруйнованих агресором медзакладів уже перевищила $17 млрд - Ляшко

Україна нарощує потужність системи реабілітації, зростає потреба в протезуванні

Вартість відновлення зруйнованих агресором медзакладів уже перевищила $17 млрд

Через війну і стрес інсульти в Україні помолодшали на 10-15 років

Понад 58 тисяч осіб цьогоріч пройшли тренінги Українського Червоного Хреста з першої допомоги

Мобільні медбригади Українського Червоного Хреста надають первинну медичну допомогу у віддалених місцях Прикарпаття

Загони швидкого реагування Українського Червоного Хреста допомагають евакуювати жителів підконтрольних Україні районів Донецької області

Перші з 15 закуплених у 2023 р. лінійних прискорювачів будуть поставлені наприкінці червня - гендиректор МЗУ

Рада ухвалила за основу законопроєкт, що обмежує взаємодію медиків із фармкомпаніями

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА