12:18 18.05.2022

МОЗ готує план відновлення зруйнованих медзакладів України, основою стануть медичні кластери – заступник міністра

2 хв читати
МОЗ готує план відновлення зруйнованих медзакладів України, основою стануть медичні кластери – заступник міністра

Міністерство охорони здоров'я України з партнерами готує план розвитку та відновлення зруйнованих медзакладів, який буде представлено за кілька місяців, повідомив заступник міністра охорони здоров'я з питань євроінтеграції Олексій Яременко.

"Ми хочемо не просто побудувати нові лікарні на місці зруйнованих. Україна має шанс нарешті створити мережу лікарень, яка відповідає потребам і викликам сьогодення та спроможна надати населенню весь спектр якісних медичних послуг. Саме плани розвитку госпітальних округів стануть основою розвитку наших медичних закладів", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Яременко уточнив, що такий підхід до розробки плану відновлення медзакладів передбачає розподіл території кожної області на медичні кластери. В кожному кластері медзаклади ділитимуться на кілька рівнів: надкластерні, кластерні та загальні. Медзаклади загального рівня будуть розташовані найближче до місця проживання пацієнта, в них лікуватимуться найпоширеніші захворювання. При цьому кластерні та надкластерні лікарні надаватимуть високоспеціалізовану медичну допомогу.

Яременко наголосив, що українські медзаклади будуть відбудовані з урахуванням найкращих міжнародних стандартів і практик. "Наразі МОЗ саме проводить консультації з потенційними донорами, щоб залучити якнайбільше ресурсів на відновлення закладів охорони здоров'я", - сказав він.

Як уточнили агентству "Інтерфакс-Україна" в МОЗ, терміни підготовки плану розвитку відновлення медзакладів залежать від ситуації на фронті, оскільки кількість зруйнованих і пошкоджених унаслідок агресії РФ медзакладів постійно збільшується.

Як повідомлялося, за оцінкою міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, станом на 14 травня російський агресор пошкодив 616 медзакладів, із них 101 медзаклад зруйновано вщент, крім того, були зруйновані і не працюють 375 аптечних закладів. За попередніми розрахунками, на відновлення цих лікарень потрібно 32 млрд грн.

Станом на 18 травня ВООЗ зафіксувала 226 нападів на об'єкти охорони здоров'я в Україні, внаслідок яких 75 людей загинули, 59 людей постраждали.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

З початку війни до кінця червня продаж ліків знизився на 14% у гривні і на 23% в упаковках

Україна розпочала інфраструктурний етап медреформи – Ляшко

Кількість побутових та військових травм очей у дітей під час війни зростає – експерт

Війна надала додаткового стимулу для впровадження реформи системи охорони здоров'я під час повоєнного відновлення – експерт

Фармкомпанії стикаються із затримками на кордоні під час виїзду вантажівок з країни

Індонезія візьме участь у відновленні лікарень на Київщині – президент

Другу дозу вакцини від COVID-19 не отримали близько 700 тис. українців, бустер не зробили 14 млн осіб

У Кременчуку та області достатньо запасів крові - Ляшко

В Україні центри контролю та профілактики хвороб від початку червня обстежили на холеру 545 осіб із кишковими інфекціями, збудник холери не виявлено

Кількість виписаних рецептів за програмою "Доступні ліки" повертається до довоєнного рівня - МОЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА