12:09 15.06.2022

Акціонери фармкомпанії "Фармак" переобрали НР і її голову

2 хв читати
Акціонери фармкомпанії "Фармак" переобрали НР і її голову

Збори акціонерів найбільшої за обсягами продажу в грошовому виразі фармацевтичної компанії АТ "Фармак" (Київ) переобрали наглядову раду та її голову Філю Жебровську.

Як повідомила компанія в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР), своїм рішенням збори, що відбулися 7 червня, переобрали на посади членів НР Григорія Костюка, Михайла Ваната, Олега Сяркевича та Вікторію Смародіну.

Крім того, збори припинили повноваження члена НР Петра Чернишова й обрали на посаду члена НР Мауріса Шагнау, який раніше обіймав керівні посади в компаніях Advanz Pharma (Канада), MAC Healthcare (Швейцарія) та Remedica (Кіпр).

Як повідомлялося, АТ "Фармак" (Київ) за підсумками 2021 року збільшило чистий прибуток на 35,6% порівняно з 2020 роком – до 1,638 млрд грн.

У зв'язку зі збитками, яких компанія зазнала у 2022 році внаслідок воєнних дій з боку армії країни-агресора Російської Федерації, що призвело до знищення значної частини сировинних і товарних запасів, а також оборотного капіталу АТ "Фармак", розподіл отриманого прибутку за підсумкам 2021 року не здійснюватиметься.

За інформацією компанії, втрати "Фармака" через пожежу на складі, що сталася на початку війни, де розміщувалися готові ліки, сировина для препаратів, первинна упаковка, сягнули близько 1,5 млрд грн.

За підсумками 2020 року "Фармак" отримав чистий прибуток розміром близько 1,138 млрд грн, що майже на 7,8% більше, ніж у 2019 році (1,056 млрд грн).

"Фармак" - лідер фармацевтичного ринку з часткою 5,9% у грошовому вимірі. Виготовляє лікарські засоби в усіх 14 терапевтичних групах. Серед основних напрямів – протизастудні, ендокринологічні, гастроентерологічні, кардіологічні, неврологічні портфелі. Щорічно компанія виводить на ринок близько 20 нових складнокомпонентних препаратів. Наразі в розробці перебуває близько 100 лікарських засобів.

За даними Єдиного держреєстру юридичних осіб і фізосіб-підприємців, кінцевим бенефіціарним власником "Фармаку" є голова наглядової ради Філя Жебровська, яка володіє 80% акцій компанії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Віталій Кличко відвідав в Берліні поранених захисників, які проходять протезування в межах спільного берлінсько-київського проєкту

Вартість відновлення зруйнованих агресором медзакладів уже перевищила $17 млрд - Ляшко

Україна нарощує потужність системи реабілітації, зростає потреба в протезуванні

Вартість відновлення зруйнованих агресором медзакладів уже перевищила $17 млрд

Через війну і стрес інсульти в Україні помолодшали на 10-15 років

Понад 58 тисяч осіб цьогоріч пройшли тренінги Українського Червоного Хреста з першої допомоги

Мобільні медбригади Українського Червоного Хреста надають первинну медичну допомогу у віддалених місцях Прикарпаття

Загони швидкого реагування Українського Червоного Хреста допомагають евакуювати жителів підконтрольних Україні районів Донецької області

Перші з 15 закуплених у 2023 р. лінійних прискорювачів будуть поставлені наприкінці червня - гендиректор МЗУ

Рада ухвалила за основу законопроєкт, що обмежує взаємодію медиків із фармкомпаніями

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА