13:09 04.07.2022

Особам з інвалідністю для продовження групи під час війни не потрібно проходити комісію

2 хв читати
Особам з інвалідністю для продовження групи під час війни не потрібно проходити комісію

Особам із інвалідністю не потрібно проходити комісію для продовження групи під час війни, до кінця дії воєнного стану і на період шести місяців після його припинення/скасування група "інвалідність" зберігається автоматично без перекомісії, нагадав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"На період дії воєнного стану для отримання соціальних виплат особам з інвалідністю не потрібно проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності, оскільки термін дії інвалідності та індивідуальну програму реабілітації (ІПР) продовжено на період дії воєнного стану", - наведено його слова у повідомленні пресслужба міністра.

Ляшко також зазначив, що лікар, який оформляє направлення на МСЕК, не може вимагати від пацієнта-внутрішньо переміщеної особи укладання декларації.

"Також лікарі не мають права вимагати у пацієнтів прибути безпосередньо на повторний огляд під час дії воєнного стану для підтвердження стійкого порушення функцій організму, зумовлених захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності людини", - уточнив Ляшко.

Згідно з чинним законодавством, медико-соціальна експертиза для встановлення групи інвалідності проводиться за направленням закладів охорони здоров'я, що видається на основі відомостей, які підтверджують наявність у пацієнта стійких порушень функцій організму, зумовлених захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.

Направлення на МСЕК (форма 088/о) оформляє за необхідністю лікар або сімейний лікар, до якого звернувся по медичну допомогу пацієнт.

Для того, щоб спростити проведення медико-соціальної експертизи, уряд України ухвалив постанову КМУ №225, що передбачає встановлення інвалідності особам, які звертаються для встановлення інвалідності в період дії воєнного стану, заочно та незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування особи.

Проведення медико-соціальної експертизи за направленням лікарсько-консультативної комісії здійснюється незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування особи, що звертається для встановлення інвалідності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Проєкт нового календаря щеплень передбачає вакцинацію від вірусу папіломи людини дівчаток 12-13 років

Фармкомпанія "Дарниця" у 2024р зареєструвала за кордоном 10 препаратів, вийшла на ринки 6 нових країн

Фармкомпанія "Дарниця" до 2029 року планує випустити 43 власних і 19 ліцензійних брендів

У Медсилах ЗСУ після затримання головного психіатра ЗСУ заявили про нетерпимість до фактів, що містять корупційні злочини

Фармкомпанія Farmak у 2024 р. випустила на ринок 22 нових продукти

За час війни в Україні повністю або частково відновлено понад 950 медичних об'єктів

У Києві на 17% зріс рівень захворюваності на грип та ГРВІ за тиждень, але він у 3,2 раза нижчий за епідпоріг - міськадміністрація

Рада ухвалила закон про вдосконалення системи трансплантації

МОЗ планує розширити практику створення університетських клінік

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ працюватимуть у 13 областях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА