Інтерфакс-Україна
15:44 06.07.2022

З початку війни загинуло 14 українських медпрацівників, 48 поранено – Ляшко

2 хв читати
З початку війни загинуло 14 українських медпрацівників, 48 поранено – Ляшко

Із початку повномасштабного військового вторгнення РФ 14 медпрацівників убито, 48 поранено, повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

"Це ті медпрацівники, щодо яких прийшла офіційна статистика і є офіційні дані", - сказав він.

Ляшко наголосив, що "це ті медпрацівники, які працювали у цивільних медзакладах", без урахування даних про втрати серед військових медиків.

За словами Ляшка, з початку війни в Україні пошкоджено об'єкти медичної інфраструктури, 122 клініки зруйновані повністю і не підлягають відновленню, "їх потрібно відбудовувати повністю".

Вартість відновлення пошкоджених об'єктів становить близько 35,808 млрд грн, на відновлення 122 повністю зруйнованих медзакладів необхідно 15,328 млрд грн.

Крім того, міністр повідомив, що з початку активних воєнних дій агресор знищив 85 цивільних автомобілів швидкої допомоги та захопив ще 105 автомобілів.

"85 цивільних автомобілів швидкої медичної допомоги, які працюють за номером 103, було зруйновано та виведено з маршрутизації, ще 105 автомобілів захоплено, на сьогодні їхня доля нам невідома", - сказав він на брифінгу в середу.

Ляшко також повідомив, що з початку війни було пошкоджено 482 аптеки, 43 аптечні заклади повністю зруйновано.

Крім того, Ляшко повідомив, що агресор вивозить з українських лікарень, що розміщені на окупованих територіях, дорогі ефективні ліки, які були закуплені коштом українського бюджету, і замінює їх російськими препаратами, які не мають доведеної ефективності.

За словами Ляшка, зокрема, йдеться про препарати для тромболізису, які були закуплені для лікування інсульту та поставлені до інсультних центрів.

Ляшко зазначив, що він звернувся до міжнародних гуманітарних організацій, які завозять в Україну ліки як гуманітарну допомогу, з проханням ввозити препарати, які сертифіковані в Європі або країнах із суворою регуляторною системою і не ввозити препарати, вироблені на території РФ.

Загалом, за інформацією Ляшка, на сьогодні на окупованих територіях перебувають 469 медзакладів.

Міністр зазначив, що медики, які продовжують роботу в медзакладах, що розміщені на окупованих територіях, не вважаються колаборантами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Затримка поставок ліків від недоброякісних постачальників стала однією з основних проблем на фармринку в 2025 році - "Пацієнти України"

УЧХ провів тренінги з підготовки інструкторів з першої психологічної допомоги

Кабмін виділив 37 млн грн на аварійно-відновлювальні роботи у Інституті кардіології ім. Стражеска

Кабмін ухвалив порядок реалізації програми "Скринінг здоров’я 40+", вона запрацює з січня - Свириденко

Два автомобілі MSF постраждали внаслідок російської атаки на Слов'янськ минулого тижня

Україна готова надати повний супровід і підтримку проєктам будівництва та релокації фармвиробництв в Україну – Радуцький

Перший український фармдистриб’ютор отримав страховку "від прильотів", держава готується страхувати фармвиробників - Радуцький

Понад 3000 одиниць реабілітаційного обладнання отримали 198 медзакладів у рамках проєкта HEAL Ukraine – МОЗ

Перевищення захворюваності ГРВІ та грипом зафіксовано тільки в Житомирській області – експерт

УЧХ провів третій захід програми відновлення ветеранів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА