Інтерфакс-Україна
13:56 07.09.2022

Мобільні команди лікарів первинної ланки провели понад 3 тис. консультацій для мешканців деокупованих міст Київської області

2 хв читати
Мобільні команди лікарів первинної ланки провели понад 3 тис. консультацій для мешканців деокупованих міст Київської області

Мобільні команди лікарів первинної ланки громадської організації "Академія сімейної медицини України" (АСМУ) у рамках пілотного проєкту за підтримки бюро Всесвітньої організації здоров'я (ВООЗ) в Україні провели понад 3 тис. консультацій для мешканців деокупованих міст Київської області.

Як повідомляється в пресрелізі АСМУ, проєкт реалізовано за фінансової підтримки Швейцарії та уряду Канади.

Як сказав представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхта, жителі деокупованої території з набагато більшим ентузіазмом повертаються до звільнених міст, якщо бачать в них доступ до медичної допомоги".

Водночас, за словами Хаббіхта, вкрай актуальним залишається питання доступу до лікування пацієнтів із хронічними захворюваннями, зокрема пацієнтів із діабетом та гіпертонією, та забезпечення необхідними ліками.

У свою чергу член правління АСМУ Ірина Волошина зазначила, що через війну навантаження на первинну ланку зросло як за рахунок вимушено переміщених осіб, так і через брак кадрів.

"Наша професійна спільнота вважає за доцільне розглянути створення додаткового пакета послуг від НСЗУ саме з мобільної допомоги, зокрема, сільському населенню, яке не має стабільного та якісного доступу до медпослуг", - сказала вона.

Робота мобільних команд ґрунтувалася на досвіді ВООЗ щодо реагування на надзвичайні ситуації, також це був важливий практичний досвід для ВООЗ та партнерів.

У рамках проєкту шість мобільних команд сімейних лікарів здійснили понад 90 візитів до громад Бучі, Ірпеня, Бородянки, Гостомеля, Макарова та віддалених сіл регіону. Вони надавали консультації з фокусом на лікування та профілактику неінфекційних (хронічних) захворювань.

У рамках проєкту медики виявили, що причиною звернень 72% пацієнтів були хронічні серцево-судинні захворювання, 68% мали артеріальну гіпертензію (підвищений тиск), яка потребувала медикаментозної корекції. 47% пацієнтів мали встановлений діагноз ішемічної хвороби серця, інсульту чи інфаркту міокарда.

АСМУ за підтримки ВООЗ та партнерів продовжує проєкт у Київській, Чернігівській, Харківській, Волинській, Сумській, Черкаській та Хмельницькій областях.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сучасний метод діагностики сказу до кінця року буде впроваждено ще у 10 лабораторіях України

Проєкти професійних стандартів для медсестринства винесено на громадське обговорення

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ за 8 місяців здійснили понад 400 виїздів на Полтавщині

Сінево за 1-ше півріччя провела понад 1,5 лабораторнийх тестів в рамках контракту з НСЗУ

Агресор зруйнував або пошкодив майже 2,4 тис. об’єктів в 781 медзакладі

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА