Інтерфакс-Україна
07:48 12.01.2023

Обвинувачене у фальсифікації ліків подружжя у суді знову попросило про відведення судді – пацієнти

2 хв читати
Обвинувачене у фальсифікації ліків подружжя у суді знову попросило про відведення судді – пацієнти

Обвинувачене у фальсифікації ліків подружжя в суді в черговий раз попросило відведення судді, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у пацієнтській спільноті організації "Жінки проти раку".

При цьому уточнюється, що під час засідання суду в Києві в середу підсудне подружжя Павло Бондаренко та Олена Громова вкотре звернулося із заявою про відведення судді, і суд його узгодив.

"Тепер чекаємо на призначення судді", - констатували представники спільноти.

Організація нагадала, що однією з постраждалих від дій фальсифікаторів є пацієнтка з раком легень, що входить до спільноти.

Потерпілими у справі проходять 13 міжнародних фармкомпаній, препарати яких були фальсифікованими. Фальсифікат кустарним способом виробляли в Україні та продавали у 18 країнах, зокрема в Туреччині, Індії, США, Росії, Білорусі.

Як повідомлялося, у 2020 році двоє громадян України зізналися в контрабанді в США підроблених ліків від онкозахворювань і гепатиту, очікують на вирок.

Керівник групи прокурорів офісу генпрокурора України Валерій Зимогляд, який веде це розслідування у справі про фальсифікацію ліків, повідомив тоді агентству "Інтерфакс-Україна", що йшлося про керівника фонду "Здорова нація" (Healthy Nation) Максима Ненадова та його співробітника Володимира Ніколаєнка. Обидва також були підозрюваними у масштабній кримінальній справі, що розслідується Головним слідчим управлінням Нацполіції під керівництвом Офісу Генерального прокурора в Україні, про фальсифікацію 24 дорогих препаратів для лікування онкологічних захворювань (зокрема кітруди), туберкульозу, гепатиту С та В, ВІЛ та інших захворювань.

Препарати випускали партіями від 1000 до 5-6 тис. упаковок. Ціна, за якою реалізовувалися ліки, сягала кількох тисяч доларів за упаковку. До злочинної групи входило ще п'ять осіб, які були затримані в Україні. Їм було обрано запобіжні заходи у вигляді затримання під вартою, але їх було випущено під заставу від 3 млн грн.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Керівництво МОЗ не є фігурантами кримінальних проваджень, співпрацює з правоохоронцями щодо розслідування зловживань в медзакладах

Сучасний метод діагностики сказу до кінця року буде впроваждено ще у 10 лабораторіях України

Проєкти професійних стандартів для медсестринства винесено на громадське обговорення

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ за 8 місяців здійснили понад 400 виїздів на Полтавщині

Сінево за 1-ше півріччя провела понад 1,5 лабораторнийх тестів в рамках контракту з НСЗУ

Агресор зруйнував або пошкодив майже 2,4 тис. об’єктів в 781 медзакладі

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА