19:36 26.01.2023

Проблему відсутності онкопрепаратів у клініках буде вирішено до середини лютого – Ляшко

2 хв читати
Проблему відсутності онкопрепаратів у клініках буде вирішено до середини лютого – Ляшко

Проблему відсутності в клініках онкопрепаратів, закуплених коштами держбюджету, буде вирішено до середини лютого, прогнозує міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"До кінця січня – середини лютого більшість критичних питань (із відсутністю онкопрепратів у клініках – ІФ-У) буде закрито", - сказав він в ефірі телемарафону в четвер.

Ляшко повідомив, що ДП "Медичні закупівлі України" (МЗУ) здійснило всі закупівлі коштами держбюджету 2022 року, проте з постачанням препаратів виникли затримки "через певні об'єктивні та суб'єктивні причини", тому Міністерство охорони здоров'я "прийшло на допомогу ДП МЗУ".

Зокрема, за словами Ляшка, він особисто провів зустрічі з міністром охорони здоров'я Польщі, "оскільки більшість онкологічних препаратів постачав на територію України саме польський виробник".

"За результатами цієї зустрічі вдалося досягти домовленості, й уже до кінця цього тижня очікуємо автомобіль із першою групою препаратів", - сказав він.

Крім того, за словами міністра, відбулася нарада з послом Франції в Україні, оскільки є залишки певних препаратів французького виробника, які він обіцяє поставити в Україну.

Ляшко також повідомив, що на початку січня МЗУ отримали дозвіл "закупити за екстреними процедурами за кошти 2023 року критичні препарати, й уже оголошено торги".

Крім того, за його словами, Міністерство охорони здоров'я у партнерстві з Єврокомісією продовжує програму медичної евакуації для лікування за кордоном пацієнтів, які не можуть отримати лікування в Україні.

"Війна має прямий вплив на забезпеченість препаратами, вона вплинула на логістику та на виробництво не лише в Україні, а й у глобальному масштабі", - наголосив міністр.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фармринок у I пів.-2024 показав зростання продажу в гривні, кадровий голод і зростання попиту в сегменті антипсихотиків, антидепресантів і заспокійливих - експерт

"Охматдит" наступного тижня визначить будкомпанію для відновлення, отримав від благодійників уже близько 800 млн грн

Українські клініки в першому півріччі провели 283 трансплантації органів

Німеччина прийме на лікування українських дітей, які потребують допомоги

Кабмін визначив перелік випадків надання платної меддопомоги

З початком війни виник дефіцит ортопедів, хірургів і анестезіологів - Ляшко

У Луцьку відбувся тренінг для мобільних реабілітаційних команд Українського Червоного Хреста

У "Дії" відображатимуться медичні дані

Аптечні продажі в Україні за 5 міс. зросли майже на 14% у грошовому виразі, у натуральному скоротилися на 4%

МОЗ розробило проєкти підзаконних актів для запуску єдиного органу держконтролю у фармсфері

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА