Інтерфакс-Україна
14:13 30.01.2023

Українці мають право перетинати державний кордон для лікування за кордоном – МОЗ

2 хв читати
Українці мають право перетинати державний кордон для лікування за кордоном – МОЗ

Українці у період дії воєнного стану мають право перетинати державний кордон для лікування за кордоном, повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Роз'яснюючи положення ухваленої урядом 27 січня постанови про внесення змін до Правил перетину державного кордону громадянами України, відомство зазначає, що для лікування за кордоном можуть отримувати направлення пацієнти, медична та реабілітаційна допомога яким може надаватися за межами держави.

Перелік критеріїв для відправки на лікування за кордон визначено наказом МОЗ від 5 квітня 2022 року.

"Як і раніше, якщо пацієнти потребують тривалої чи дорогої медичної допомоги, а також отримання медичних послуг, надання яких наразі в Україні значно обмежене через повномасштабну війну, вони можуть виїжджати на лікування за межі держави", - уточнюють у МОЗ.

У відомстві зазначають, що перепустка через державний кордон громадян, які виїжджають для лікування за кордон, здійснюється за наявності документів, що підтверджують право на виїзд та в'їзд в Україну, та на підставі листа міністра охорони здоров'я України про узгоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров'я іноземних держав можуть прийняти на лікування.

"Направлення за кордон на лікування в період воєнного стану потрібний для того, щоб розвантажити нашу медичну систему та направляти пацієнтів, які потребують тривалого та дорогого лікування, за кордон, а також для отримання тих послуг, які ми не можемо забезпечити через воєнний стан у країні", - повідомляє відомство.

Відповідність критеріям направлення за кордон для лікування під час дії воєнного стану підтверджується заповненою лікарем закладу охорони здоров'я формою. Виїзд таких осіб дозволяється у супроводі одного з членів сім'ї першого ступеня споріднення – батьки, чоловік чи дружина, діти, зокрема усиновлені.

МОЗ уточнює, що партнерами проєкту медичної евакуації структури ЄС, зокрема, директорат DG SANTE та DG ECHO, які допомагають та фінансують програми медичної евакуації.

Пошук закордонних медичних закладів для лікування громадян України здійснюється через платформу Early Warning and Response System (EWRS).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сучасний метод діагностики сказу до кінця року буде впроваждено ще у 10 лабораторіях України

Проєкти професійних стандартів для медсестринства винесено на громадське обговорення

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ за 8 місяців здійснили понад 400 виїздів на Полтавщині

Сінево за 1-ше півріччя провела понад 1,5 лабораторнийх тестів в рамках контракту з НСЗУ

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА