Інтерфакс-Україна
17:32 12.04.2023

Система охорони здоров'я України збільшує потужність реабілітаційних команд у медзакладах

2 хв читати
Система охорони здоров'я України збільшує потужність реабілітаційних команд у медзакладах

Система охорони здоров'я збільшує потужність реабілітаційних команд у медзакладах, але потенційно реабілітологів усе ще не вистачає, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Реабілітація має повернути людину, забезпечити її повноцінне функціонування. Якщо ми подивимося на кількість фахівців, потенційно їх ще не вистачає, щоб закрити всю потребу, тому що війна - це одночасно велика кількість додаткового навантаження на реабілітаційні центри та реабілітаційні відділення", - сказав він в ефірі телемарафону в середу.

Ляшко нагадав, що наразі медична система України здатна проводити 8 тис. реабілітаційних сеансів на день, водночас наприкінці 2021 року потужності системи давали змогу проводити на день 3400 реабілітаційних сеансів.

"Це означає, що ми збільшуємо потужності реабілітаційних команд у наявних закладах охорони здоров'я та в реабілітаційних відділеннях. Паралельно відкриваємо й інноваційні реабілітаційні центри. Це непростий процес, тому що реабілітолога, на жаль, не можна вивчити на тижневих курсах", - сказав він.

Ляшко наголосив, що сучасна реабілітація відрізняється від недоведеної "пострадянської".

"Наше завдання чітко розділити реабілітацію у сфері охорони здоров'я доказовими методами та санаторно-курортне лікування, відновлювальне лікування, відпочинок, щоб не змішували ці поняття, а розвивали саме реабілітацію у сфері охорони здоров'я як доказову базу, яка дасть нам змогу повернути та ресоціалізувати людину у найкоротший термін, як це дають змогу технології, які існують на сьогодні", - сказав він.

Як повідомлялося, наразі контракти з НСЗУ на послуги з реабілітації в стаціонарних умовах підписали 244 медзаклади, ще 386 медзакладів підписали контракти на реабілітацію в амбулаторних умовах.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

"Лікарі без кордонів" відмічають збільшення звернень по допомогу через ПТСР

Медики нацпрограми "Неопалимі" розпочали видалення зі шкіри українця рубців у вигляді напису, зробленого йому в полоні

УЧХ бере участь у Всесвітньому дні донора крові

НСЗУ позапланово перевірить використання антибіотиків в 6 лікарнях

В 2024 році українці переплатили за ліки 30 млрд через аптечний маркетинг – нардеп

Єврокомісія залучить експертів для підтримки України у створенні органу держконтролю на фармринку

МОЗ пропонує дозволити маркетингові послуги для безрецептурних ліків до 20%, для рецептурних пропонує плату за наявність до 3%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА