Інтерфакс-Україна
18:12 30.05.2023

ВООЗ зафіксувала понад 1000 атак на систему охорони здоров'я України від початку повномасштабної війни

2 хв читати
ВООЗ зафіксувала понад 1000 атак на систему охорони здоров'я України від початку повномасштабної війни

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) верифікувала 1004 атаки на систему охорони здоров'я в Україні з моменту повномасштабного вторгнення РФ у лютому 2022 року.

"Це найбільша кількість атак, яку ВООЗ коли-небудь реєструвала в будь-якій надзвичайній гуманітарній ситуації. Ці дані ще раз підкреслюють складні та небезпечні обставини, в яких працює система охорони здоров’я країни, та виклики в наданні як рутинних, так і екстрених медичних послуг. Атаки перешкоджають доступу до медичної допомоги для десятків тисяч людей, збільшуючи ризики захворювання та смерті", - констатується у пресрелізі українського офісу ВООЗ.

ВООЗ зазначає, що за 15 місяців від початку повномасштабного вторгнення у 1004 атаках, які підтвердила організація, загинула 101 людина, включно з медпрацівниками та пацієнтами, поранень дістало значно більше людей.

За даними ВООЗ, під час атак постраждали 896 медзакладів, 273 атаки вплинули на постачання, 121 атака пошкодила транспорт, від 72 атак постраждав персонал, від 27 атак - пацієнти.

Атак зазнали також постачальники медичних послуг, систем постачання, обладнання та транспорту, включно з машинами швидкої допомоги.

ВООЗ наголошує, що, за даними Системи моніторингу ресурсів охорони здоров'я та надання послуг (HeRAMS), медичні заклади в найбільш постраждалих районах, включно з Херсонською, Харківською, Запорізькою та Донецькою областями, повідомили про труднощі через відсутність безпеки та структурні пошкодження.

Водночас високий відсоток медзакладів у цих регіонах продовжує працювати попри пошкодження.

За даними ВООЗ, відомо про значні проблеми з наданням спеціалізованих послуг, таких як хіміотерапія та мамографія, через брак персоналу та медичного обладнання. У деяких регіонах є труднощі з наданням висококваліфікованої допомоги під час пологів.

"Незважаючи на те, що первинна медична допомога залишається широко доступною в регіонах, які постраждали від війни, витрати на охорону здоров’я зросли за останні півроку, а опитування, проведені ВООЗ, показали, що майже третині населення важко дозволити собі певні медичні послуги", - зазначили в організації.

У ВООЗ також повідомили, що з 24 лютого 2022 року організація надала підтримку майже 9 млн осіб у всій Україні.

ОСТАННЄ

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

АВЛУ підтримує пропозиції МОЗ щодо врегулювання маркетингу на фармринку на рівні 20% для безрецептурних препаратів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА