Інтерфакс-Україна
10:56 10.07.2023

Близько 80% українських онкопацієнтів оплачували лікування власним коштом

1 хв читати
Близько 80% українських онкопацієнтів оплачували лікування власним коштом

Близько 80% українських онкопацієнтів оплачували лікування власним коштом, після початку повномасштабного вторгнення переїхали в межах України 8% онкопацієнтів, за кордон - 16% онкопацієнтів.

Такі дані наводять експерти Global Medical Knowledge Alliance, фонду підтримки дорослих онкопацієнтів Inspiration Family, OncoHub і Національного інституту раку, ґрунтуючись на даних дослідження впливу повномасштабної війни в Україні на лікування раку.

За даними дослідження, онкопацієнти частіше платять за діагностичні дослідження, хірургічне лікування та хіміотерапію.

Загальний час очікування лікування був більшим у прифронтових регіонах, а радіо- та хіміотерапія були доступнішими в регіонах, які менше постраждали від війни та напливу внутрішньо переміщених осіб.

Крім того, опитування показало, що 21% респондентів мігрували через необхідність продовження лікування раку, через бойові дії виїхали 14%.

Дослідники зазначають, що попри це загальна доступність лікування онкозахворювань не змінилася порівняно з довоєнним часом, загальний час очікування медичної допомоги після початку повномасштабного вторгнення був вищим у прифронтових регіонах і регіонах активних бойових дій.

Участь в опитуванні взяли 289 пацієнтів з усіх регіонів України, які почали лікування раку ще до російського вторгнення. З них 39% опитаних мали І або ІІ стадію онкологічного захворювання, 38% - ІІІ стадію, а 28% - ІV.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

АВЛУ підтримує пропозиції МОЗ щодо врегулювання маркетингу на фармринку на рівні 20% для безрецептурних препаратів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА