Інтерфакс-Україна
17:57 28.08.2023

Перехід до рецептурного відпуску препаратів екстреної контрацепції має супроводжуватися просвітницькою кампанією серед підлітків - думка

2 хв читати
Перехід до рецептурного відпуску препаратів екстреної контрацепції має супроводжуватися просвітницькою кампанією серед підлітків - думка

Перехід до рецептурного відпуску препаратів екстреної контрацепції має супроводжуватися просвітницькою кампанією серед підлітків і жінок репродуктивного віку, вважає онкогінеколог медичної мережі "Добробут" Олена Самохвалова.

"Препарати екстреної контрацепції часто використовують підлітки, у яких, на жаль, дуже мало досвіду і знань. Нерідко вони зовсім не знають власної фізіології. На жаль, в Україні фактично не ведуть просвітницької роботи щодо сексуального виховання, тому ми не тільки маємо впроваджувати рецептурний відпуск препаратів екстреної контрацепції, а й доносити всю необхідну інформацію, щоб підлітки могли уникнути нецільового застосування таких препаратів", - сказала вона агентству "Інтерфакс-Україна".

Водночас онкогінеколог зазначила, що необхідність отримання рецепта на такі препарати не вплине на можливість ефективно їх використовувати, оскільки їх можна застосовувати протягом 72 годин.

"Це не ургентна ситуація, є час до 72 годин, коли можна ці препарати прийняти. Але важливо пам'ятати про те, що чим раніше прийняти препарат - тим краще. Однак необхідність звернутися до лікаря за рецептом не стане перешкодою для їх застосування", - сказала вона.

Самохвалова наголосила, що рецепт на такий препарат можна виписати в будь-якій державній або приватній клініці, зробити це може, зокрема, сімейний лікар. Водночас необхідність звернутися до лікаря дасть змогу ефективніше діагностувати та виявляти супутні проблеми з жіночим здоров'ям, отримати більше інформації від лікаря. Наразі, за словами експертки, в Україні зареєстровано щонайменше два препарати, вони є у вільному обігу й доступні в аптеках.

Водночас Самохвалова звернула увагу на ризики частого вживання препаратів екстреної контрацепції.

Як повідомлялося, петиція до Кабінету Міністрів із закликом забезпечити безрецептурний продаж препаратів екстреної контрацепції набрала 25 тис. голосів. Петицію було подано 19 травня і станом на 17 серпня вона набрала необхідні для розгляду 25 тис. голосів.

Автори петиції вважають, що продаж препаратів екстреної контрацепції за рецептом - це порушення репродуктивних прав жінок.

ОСТАННЄ

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА