10:26 13.10.2023

Легалізація медичного канабісу може змінити життя тяжкохворих людей і полегшити його паліативним хворим - Мінсоцполітики

2 хв читати
Легалізація медичного канабісу може змінити життя тяжкохворих людей і полегшити його паліативним хворим - Мінсоцполітики

У Міністерстві соціальної політики заявляють, що легалізація медичного канабісу може змінити життя тяжкохворих людей і полегшити його паліативним хворим.

"Соціальна допомога спрямована насамперед на вирішення проблем, з яким зіштовхуються українці, залишаючи при цьому за ними право приймати ті чи інші рішення самостійно. Тому Мінсоцполітики підтримує законопроєкт, що має дозволити контрольоване виробництво та застосування медичного канабісу в Україні", - йдеться в повідомленні пресслужби міністерства.

Зазначається, що канабіс, який використовують із медичною метою: допомагає полегшити страждання пацієнтів і нормалізувати самопочуття за низки важких захворювань і станів; препарати на основі медичного канабісу можуть бути ефективним знеболювальним засобом під час паліативної допомоги; допомагає онкохворим пацієнтам долати такі симптоми, як відсутність апетиту, нудота, безсоння; його використання значно полегшує перебіг нападів епілепсії, деякі з яких не піддаються лікуванню наявними препаратами; зменшує тривожність, заспокоює, але не впливає на поведінку, що важливо для тих, хто пройшов війну, полон або вижив після сексуального чи фізичного насильства.

У Мінсоцполітики наголосили, що вже понад 50 країн схвалили використання медичного канабісу.

"Призначаючи паліативному хворому лікування, лікар має володіти якнайширшим арсеналом препаратів. Дуже часто один препарат не працює, потрібна – їх комбінація. Тому важливо, якщо лікар отримає можливість у якості додаткового метода знеболення використовувати медичний канабіс", - ідеться в повідомленні.

Як повідомлялося, 11 жовтня Комітет Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендував ухвалити в другому читанні та в цілому урядовий законопроєкт про легалізацію медичного канабісу.

13 липня Верховна Рада схвалила за основу проєкт закону "Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МОЗ поширило проєкт "Мобільні аптеки" вже на вісім регіонів

Український Червоний Хрест передав два санітарні автомобілі до медзакладів Кам'янець-Подільського району Хмельницької області

Понад тисяча сімей отримала грошову допомогу від Українського Червоного Хреста на реабілітацію

Лабораторний ринок в Україні з початку року зріс на 20% у натуральному виразі та на 25% - у грошовому - "Сінево"

Співпраця з НСЗУ не мала істотного впливу на ринок лабораторної діагностики - "Діла"

В українських клініках встановлено понад 11 тис. автоматичних генераторів на випадок блекаутів - МОЗ

Американская АМС Healthcare построит новый реабилитационный корпус на базе Киевского облцентра ментального здоровья

Інститут ім. Філатова отримав як гумдопомогу препарат для лікування внутрішньоочних злоякісних пухлин у дітей

Український Червоний Хрест оголосив конкурс на найкращий ескіз шеврона загонів швидкого реагування

Віталій Кличко відвідав в Берліні поранених захисників, які проходять протезування в межах спільного берлінсько-київського проєкту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА