13:29 26.01.2024

Обмежень для постачання вакцин до законтрактованих НСЗУ приватних клінік немає - Кузін

2 хв читати
Обмежень для постачання вакцин до законтрактованих НСЗУ приватних клінік немає - Кузін

Жодних нормативних обмежень для постачання вакцин у законтрактовані Національною службою здоров'я України (НСЗУ) приватні клініки немає, стверджує головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін.

"Наразі немає жодних юридичних обмежень на розподіл вакцини в приватні медзаклади. Існує відповідна нормативно-правова база, яка регулює, як приватний заклад може отримати певну вакцину", - сказав він в ефірі Youtube-каналу "Доктор Булавінова".

Кузін нагадав про зміни в процедурі розподілу вакцин: якщо раніше вакцини розподілялися через МОЗ, то нині через Центри з контролю і профілактики захворювань.

"Приватна клініка формує заявку і звертається до Центру контролю і профілактики захворювань і, відповідно, вакцина розподіляється. Ми сподіваємося, що завдяки інформаційній роботі приватні медзаклади будуть активно вступати в програми імунізації", - сказав він.

Водночас Кузін зазначив, що приватні клініки та аптеки самостійно формують заявки на необхідну їм кількість вакцин, які не входять до обов'язкового календаря вакцинації. Зокрема, попит на вакцини від грипу формується, як правило, на основі обсягу реалізації за попередній період.

"Якщо приватний ринок бачить, що в середньому на рік, протягом епідемічного сезону, вони реалізують близько 200 тис. доз вакцини, то поточного року ми можемо очікувати на таку саму кількість. З огляду на потенційні ризики невикористання, списання, утилізації, бізнес дуже рідко імпортує якусь більшу кількість, якщо немає жодних гарантій, що цю вакцину буде придбано або використано", - сказав він.

Водночас Кузін наголосив, що "необхідно збільшити кількість вакцин, які імпортуються на територію України".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна до кінця 2025 року запустить роботу щонайменше 30 центрів ментального здоров'я на базі кластерних лікарень - Ляшко

Ухвалено за основу законопроєкт, що регулює важливі питання функціонування закладів охорони здоров'я

Україна сама закриває потреби в донорській крові, в постачанні з-за кордону потреби немає - Ляшко

В Національному центрі "Український дім" відбулася презентація книги С.Нагорянського про дитячу лікарню "Охматдит"

Розширення номенклатури програми реімбурсації стимулюватиме виробництво ліків, що входять до Нацпереліку, - думка

Захворюваність на ГРВІ, грип і COVID-19 в Україні поступово знижується - головний санлікар

Агентство США з міжнародного розвитку надало страхування від військово-політичних ризиків українському медцентру Superhumans на $25 млн

ТЧХУ передало гумдопомогу дітям, які проходять реабілітацію в Івано-Франківській області

Зеленський підписав закон про легалізацію медичного канабісу

Кількість пацієнтів медмережі "Добробут" у 2023 р. зросла на 14% - до 257 тис.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА