19:44 29.01.2024

У Раді зареєстровано два законопроєкти, що регулюють постмортальне батьківство для військових

2 хв читати
У Раді зареєстровано два законопроєкти, що регулюють постмортальне батьківство для військових

У Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти, що регулюють, зокрема, проблему постмортального батьківства для військових.

Згідно з інформацією на парламентському сайті, наразі у ВР зареєстровано законопроєкт №10437, який вносить зміни до законодавства щодо забезпечення права військовослужбовця на біологічне батьківство (материнство), який визначить право розпоряджатися репродуктивними клітинами в разі загибелі або визнання померлим їхнього власника.

Авторами документа виступають 13 депутатів різних фракцій.

Ще один законопроєкт, №10438, зареєстрував депутат фракції "Слуга народу" Георгій Мазурашу. Він передбачає зміни до законодавства для вирішення питання збереження та використання репродуктивних клітин загиблих/померлих учасників війни.

Наразі тексти обох законопроєктів на сайті Ради відсутні.

Як повідомлялося, раніше у ЗМІ та соціальних мережах розпочалася дискусія навколо проблеми утилізації біоматеріалу та репродуктивних клітин загиблих військових, дружини яких у такий спосіб не мали змоги скористатися допоміжними репродуктивними технологіями (ДРТ) та завагітніти від загиблих чоловіків. Відповідно до закону, біоматеріал неживих має бути утилізований.

Своєю чергою, Міністерство охорони здоров'я уточнило, що кріобанки не утилізуватимуть заморожений біоматеріал загиблих військових, і колізію, яка не дає змоги зберігати біоматеріал загиблих військових, буде усунуто.

МОЗ нагадало, що 2024 року в Україні було запроваджено державне фінансування допоміжних репродуктивних технологій, а в березні 2024 року набере чинності закон, який дозволяє сім'ям військових безоплатно зберегти репродуктивні клітини і використовувати їх для продовження роду українських захисників.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

За час війни в Україні повністю або частково відновлено понад 950 медичних об'єктів

У Києві на 17% зріс рівень захворюваності на грип та ГРВІ за тиждень, але він у 3,2 раза нижчий за епідпоріг - міськадміністрація

Рада ухвалила закон про вдосконалення системи трансплантації

МОЗ планує розширити практику створення університетських клінік

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ працюватимуть у 13 областях

Метапневмовірус в Україні з початку епідсезону виявлено у 14 осіб, тенденції до розвитку спалаху не спостерігається - ЦГЗ

УЧХ навчив надавати першу допомогу понад 300 тис. осіб

Інститут Амосова з 2025 р. контрактуватиметься за ПМГ, консультації для пацієнтів із направленням безкоштовні

Шмигаль про реформу МСЕК: Визначено 291 заклад охорони здоров'я, сформовано понад 1476 експертних команд

У 2025 році буде повністю відновлено новий корпус "Охматдиту", розпочнеться будівництво ще одного інноваційного корпусу - Ляшко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА