Інтерфакс-Україна
09:35 31.01.2024

Законопроєкти про постмортальне батьківство військових передбачають передання репродуктивних клітин спадкоємцям або близьким родичам

2 хв читати

Два законопроєкти, що регулюють постмортальне батьківство/материнство, зареєстровані у Верховній Раді, передбачають у разі загибелі/смерті військового передання репродуктивних клітин загиблого його спадкоємцям або близьким родичам.

Зокрема у законопроєкті №10437, авторами якого виступають 13 депутатів різних фракцій, зазначено, що в разі смерті або визнання в установленому порядку мертвим військовослужбовця, чиї репродуктивні клітини зберігаються, право розпорядження ними здійснюватиме його спадкоємець або спадкоємці в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів.

Проєкт закону №10438, автором якого є народний депутат фракції "Слуга народу" Георгій Мазурашу, передбачає, що в разі загибелі або смерті військовослужбовця право на збереження, використання або перенесення третій стороні для донорського штучного запліднення збережених репродуктивних клітин має передаватися його близьким родичам.

Як повідомлялося, раніше у ЗМІ та соціальних мережах розпочалася дискусія навколо проблеми утилізації біоматеріалу та репродуктивних клітин загиблих військових, дружини яких у такий спосіб не мали змоги скористатися допоміжними репродуктивними технологіями (ДРТ) та завагітніти від загиблих чоловіків. Згідно з чинним законодавством, біоматеріал неживих має бути утилізовано.

Зі свого боку Міністерство охорони здоров'я уточнило, що кріобанки не утилізуватимуть заморожений біоматеріал загиблих військових, і колізію, яка не дає змоги зберігати біоматеріал загиблих військових, буде усунуто.

МОЗ нагадало, що у 2024 році в Україні було запроваджено державне фінансування допоміжних репродуктивних технологій, а в березні 2024 року набуде чинності закон, який дозволяє сім'ям військових безоплатно зберегти репродуктивні клітини і використовувати їх для продовження роду українських захисників.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА