11:25 06.02.2024

Жодного препарату для дорослих онкопацієнтів за механізмом ДКД не було закуплено - директор фонду Inspiration family

2 хв читати
Жодного препарату для дорослих онкопацієнтів за механізмом ДКД не було закуплено - директор фонду Inspiration family

Жодного препарату для дорослих онкопацієнтів із використанням механізму договорів керованого доступу (ДУД) не було закуплено, повідомила директорка фонду підтримки дорослих онкопацієнтів Inspiration family Анна Узлова.

"Розширити доступ українським пацієнтам до дорогих інноваційних ліків може такий інструмент як договори керованого доступу (ДКД). Закон про ДКД було ухвалено 2021 року, однак, згідно з нашими даними, відповідно до цієї процедури не було придбано жодних онкопрепаратів для дорослих. Поправки до закону України про публічні закупівлі та інших законів щодо закупівель ліків за ДКД були дійсні до кінця 2023 року. Отже, укладати нові ДКД у 2024 році неможливо, адже ці зміни не були продовжені", - сказала вона в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

При цьому Узлова зазначила, що "після нашого звернення до голови підкомітету з онкології Верховної Ради ми сподіваємося на зрушення в цьому процесі".

Як повідомлялося, Міністерство охорони здоров'я України 2023 року в межах ДКД планувало закупити дев'ять лікарських засобів для лікування важких захворювань, зокрема, рідкісних (орфанних), онкологічних, які входять до пріоритетних напрямів розвитку сфери охорони здоров'я. Зокрема, ДКД на препарати для лікування пацієнтів зі СМА (спінально-м'язовою атрофією) були укладені на три роки.

В Україні ДКД укладаються шляхом прямих переговорних процедур між замовником з боку держави (МОЗ, ДП "Медичні закупівлі України") та виробником. Вони передбачають дотримання конфіденційності певних умов, зокрема кінцевої ціни предмета закупівлі.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна до кінця 2025 року запустить роботу щонайменше 30 центрів ментального здоров'я на базі кластерних лікарень - Ляшко

Ухвалено за основу законопроєкт, що регулює важливі питання функціонування закладів охорони здоров'я

Україна сама закриває потреби в донорській крові, в постачанні з-за кордону потреби немає - Ляшко

В Національному центрі "Український дім" відбулася презентація книги С.Нагорянського про дитячу лікарню "Охматдит"

Розширення номенклатури програми реімбурсації стимулюватиме виробництво ліків, що входять до Нацпереліку, - думка

Захворюваність на ГРВІ, грип і COVID-19 в Україні поступово знижується - головний санлікар

Агентство США з міжнародного розвитку надало страхування від військово-політичних ризиків українському медцентру Superhumans на $25 млн

ТЧХУ передало гумдопомогу дітям, які проходять реабілітацію в Івано-Франківській області

Зеленський підписав закон про легалізацію медичного канабісу

Кількість пацієнтів медмережі "Добробут" у 2023 р. зросла на 14% - до 257 тис.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА