Інтерфакс-Україна
19:02 05.04.2024

Фармроздріб у 2024 р. підхопив минулорічний тренд зростання частки дієтичних добавок і ВТМ аптечних мереж - експерт

2 хв читати
Фармроздріб у 2024 р. підхопив минулорічний тренд зростання частки дієтичних добавок і ВТМ аптечних мереж - експерт

На роздрібному фармринку з початку 2024 року зберігалася тенденція зростання частки дієтичних добавок і власних торговельних марок (ВТМ) аптечних мереж, повідомив виконавчий директор фармкомпанії "Фармак" Володимир Костюк.

"На початку 2024 року на ринку роздрібної торгівлі залишаються тенденції роздрібного ринку 2023 року, а саме збільшення частки харчових добавок і частки ВТМ аптечних мереж", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Крім того, за словами Костюка, з початку 2024 року відчуваються тенденції зростання попиту, зокрема на протизапальні, протиревматичні засоби, анальгетики, протизастудні препарати, антибіотики, міорелаксанти та препарати для лікування обструктивних респіраторних захворювань.

Він зазначив, що з початку 2024 року основним критерієм впливу на вартість логістики залишається ситуація на кордоні з Польщею через страйк польських фермерів.

"Від початку блокування кордонів вартість автомобільної доставки з/до ЄС зросла в три-шість разів залежно від напрямку, середній термін очікування перетину кордону зріс із двох до 12 днів.

Водночас Костюк наголосив, що в першому кварталі 2024 року "Фармак" продовжував розвиток R&D.

"Наразі компанія працює над комплексними ліками для портфеля інтенсивної терапії та анестезіології, бюджет яких може сягати кількох десятків мільйонів гривень, а також традиційними ліками", - зазначив він.

Він уточнив, що 2023 року компанія додала до свого портфеля понад 20 нових продуктів, розроблених відповідно до сучасних регуляторних вимог і європейських стандартів.

Як повідомлялося, аптечні продажі в Україні за січень-лютий 2024 року зросли в грошовому виразі на 21,6% порівняно з аналогічним періодом 2023 року - до 32,331 млрд грн, у натуральному - на 2,9%, до 201,828 млн упаковок. Аптечні продажі лікарських засобів за два місяці 2024 року становили 25,265 млрд грн, що на 20,65% більше, ніж за аналогічний період 2023 року. При цьому продажі лікарських засобів у натуральному виразі зросли на 2,6% - до 142,869 млн упаковок.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сучасний метод діагностики сказу до кінця року буде впроваждено ще у 10 лабораторіях України

Проєкти професійних стандартів для медсестринства винесено на громадське обговорення

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ за 8 місяців здійснили понад 400 виїздів на Полтавщині

Сінево за 1-ше півріччя провела понад 1,5 лабораторнийх тестів в рамках контракту з НСЗУ

Агресор зруйнував або пошкодив майже 2,4 тис. об’єктів в 781 медзакладі

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА