Інтерфакс-Україна
17:58 05.08.2024

Лондон стурбований розвитком подій у Бангладеш

2 хв читати
Лондон стурбований розвитком подій у Бангладеш

Влада Великої Британії висловлює стурбованість ескалацією ситуації в Бангладеш і сподівається на її якнайшвидше врегулювання, повідомив представник прем'єр-міністра королівства Кіра Стармера.

"Ми вкрай стурбовані заворушеннями в Бангладеш останніми тижнями, які, вочевидь, загострилися останніми днями. Значні людські жертви, зокрема серед студентів, дітей і співробітників правоохоронних органів, абсолютно неприйнятні", - наводять його слова британські ЗМІ.

Коментуючи відставку прем'єр-міністерки Шейх Хасіни, він зазначив, що в Лондоні сподіваються на оперативні заходи, які "забезпечать торжество демократії" і врегулювання ситуації. Представник прем'єра також закликав відпустити на свободу всіх раніше затриманих мирних протестувальників.

У понеділок у Бангладеш активізувалися протести. За деякими даними, демонстранти підпалили офіс партії прем'єра "Авамі ліг" у Дацці. Крім того, за даними The Times of India, тисячі демонстрантів увірвалися в резиденцію міністра внутрішніх справ Асадуззамана Хана Камаля і розгромили комплекс.

Пізніше командувач сухопутними військами Бангладеш генерал Вакер уз-Заман підтвердив, що Шейх Хасіна покинула країну. Західні ЗМІ повідомляли, що прем'єрка запросила притулок у Великій Британії.

Протести в Бангладеш почалися в липні в одному з університетських кампусів - студенти виступили проти повернення практики квотування 30% робочих місць для членів сімей ветеранів війни за незалежність країни 1971 року. Цю практику скасували 2018 року, але повернули за рішенням суду в червні цього року. Студенти визнали її дискримінаційною, особливо з урахуванням високого безробіття в країні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА