Інтерфакс-Україна
09:57 06.08.2024

Президент Бангладеш розпорядився звільнити затриманих протестувальників та експрем'єра країни

2 хв читати
Президент Бангладеш розпорядився звільнити затриманих протестувальників та експрем'єра країни

Президент Бангладеш Мохаммад Шахабуддін наказав звільнити всіх раніше затриманих учасників акцій протесту, а також колишню прем'єр-міністерку країни і лідера опозиції Халеду Зію, повідомляють у понеділок індійські ЗМІ.

"Президент Бангладеш наказав звільнити всіх затриманих протестувальників", - повідомляє Times of India із посиланням на заяву Шахабуддіна.

Зі свого боку, Hindustan Times передає, що президент також наказав звільнити з в'язниці колишню прем'єр-міністерку Халеду Зію. Зія стала першою жінкою-прем'єркою Бангладеш, обіймала посаду в 1991-1996 і 2001-2006 роках. У 2018 отримала тюремний термін за обвинуваченнями в корупції.

Тим часом в армії країни повідомили, що раніше введена комендантська година закінчиться у вівторок на світанку, школи і підприємства знову відкриються.

Зі свого боку The Economic Times повідомляє, що в протестах у понеділок загинули щонайменше 56 осіб.

Індійські ЗМІ передають, що прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді провів засідання з кількома міністрами на тлі протестів у Бангладеш. Раніше повідомлялося, що літак із прем'єр-міністеркою країни Шейх Хасіною, яка пішла у відставку в понеділок, приземлився в Індії. Очікується, що тепер вона вирушить до Великої Британії.

У понеділок у Бангладеш активізувалися протести. За деякими даними, демонстранти підпалили офіс партії прем'єра "Авамі ліг" у Дацці. Крім того, за даними The Times of India, тисячі демонстрантів увірвалися в резиденцію міністра внутрішніх справ Асадуззамана Хана Камаля і розгромили комплекс.

Пізніше командувач сухопутними військами Бангладеш генерал Вакер уз-Заман підтвердив, що Шейх Хасіна покинула країну. Західні ЗМІ повідомляли, що прем'єрка запросила притулок у Великій Британії.

Протести в Бангладеш почалися в липні в одному з університетських кампусів - студенти виступили проти повернення практики квотування 30% робочих місць для членів сімей ветеранів війни за незалежність країни 1971 року. Цю практику скасували 2018 року, але повернули за рішенням суду в червні цього року. Студенти визнали її дискримінаційною, особливо з урахуванням високого безробіття в країні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сіярто про блокування Угорщиною вступу України до ЄС: Київ має обирати відповідний тон

Зеленський: В Угорщині 70% людей за вступ України в ЄС, не треба нас втягувати у свої вибори

Трамп запропонував збільшити оборонний бюджет до $1,01 трлн у 2026 фінроці, скоротити невійськові видатки

ЄС конфіскує мільярди російських активів для компенсації західним інвесторам - Reuters

Сибіга: Україна наполягає на посиленні тиску на РФ, її короткочасні перемир"я – це тільки маніпуляції

Яценюк про угоду щодо корисних копалин: історичне визнання війни росії проти України

Угода про партнерство надсилає РФ сигнал про зацікавленість США у довгостроковому успіху України – Білий дім

Угода допоможе США домінувати у сфері штучного інтелекту, а Україні надасть доступ до передових технологій видобутку корисних копалин – сенатор Грем

Стефанішина про взаємини з Угорщиною: Є неприємне відчуття з приводу агресивної риторики, але є діалог і порозуміння

Виконувач обов’язків президента Південної Кореї оголосив про відставку за власним бажанням

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА