17:42 13.08.2024

Україна хотіла б допомогти африканським країнам досягти "продовольчої незалежності" - речник МЗС

2 хв читати
Україна хотіла б допомогти африканським країнам досягти "продовольчої незалежності" - речник МЗС

Україна хотіла б допомогти Африканським країнам досягти "продовольчої незалежності", помітний серйозний інтерес африканської сторони до цілої низки пропозицій, заявив спікер Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий.

"Наприклад, міністр (глава МЗС Дмитро Кулеба - ІФ-У) повідомив і Малаві, і Замбії про рішення президента України надати їм допомогу в рамках Grain from Ukraine. Обидві країни дуже серйозно страждають від посухи та зміни клімату. Цього року посуха сильно вдарила по Малаві та Замбії. Тому Україна готова прийти на допомогу цим країнам і підтримати їх у рамках Grain from Ukraine", - сказав він на брифінгу у вівторок.

Також, за словами речника МЗС, африканських партнерів цікавить енергетична безпека.

"Африканські країни також дуже цікавить енергетична безпека, оскільки місцями є проблеми з енергетикою. У Замбії, наприклад, через посуху є проблеми з гідроелектростанціями, тому справді є відключення світла, як і в Україні зараз. Ми також готові ділитися досвідом у розвитку енергетичної системи та підвищенні енергетичної безпеки", - розповів він.

Тихий зазначив, що, крім того, Україна може поділитися своїм досвідом у цифровізації.

"Україна має величезний досвід у цьому напрямі. Україна - цифрова наддержава, враховуючи кількість цифрових послуг для громадян і розвиток цієї інфраструктури", - зазначив він.

Речник МЗС наголосив, що це лише кілька основних тем. Насправді обговорення були дуже детальними. Так, наприклад, із Маврикієм велися детальні переговори про інвестиції.

"Ми запросили делегацію маврикійських бізнесів відвідати Україну, провести бізнес-форум, поспілкуватися, зав'язати контакти та шукати взаємовигідні проєкти з українськими компаніями. Ми вважаємо, що це великий потенціал", - розповів він.

Тихий зробив особливий акцент на тому, що співпраця ґрунтуватиметься на взаємній повазі.

"Україна, на відміну від Росії, не шукає способів підсадити ці країни "на гачок": ми не просто надаватимемо продовольство, а й допомагатимемо їм досягати продовольчої незалежності... Тобто допомагатимемо їм збільшувати загальну продуктивність свого сільського господарства, краще забезпечувати себе продовольством і ставати більш незалежними в цьому плані. Ми вважаємо, що це правильна політика з повагою до цих країн, а не просто роздача "подачок", як це робить Росія, щоб контролювати ці країни. Україна прагне взаємної поваги та взаємної вигоди з ними", - наголосив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кличко ініціював викуп земельних ділянок, що увійшли до заказника "Протасів Яр" у Києві - заступник мера

Україна і Норвегія розпочали реалізацію двох спільних проєктів з ядерної безпеки

У кожному розділі переговорів про вступ в ЄС буде антикорупційна складова - Стефанішина

Комісар ЄС з оборони відповідатиме за координацію оборонної промисловості та військової мобільності

Учасники зустрічі Core Group у Відні досягли згоди щодо загальної концепції створення спецтрибуналу - Мудра

Президент Фінляндії закликав виключити країни-агресорів з Радбезу ООН і скасувати право вето

Чи знаєте ви, що Український Червоний Хрест і Міжнародний Комітет Червоного Хреста - це різні організації?

Bloomberg: Базовий сценарій полягає в тому, що інавгурація президента США пройде, а російсько-українська війна продовжиться

ООН готова до гуманітарної місії в Курській області, але очікує дозволу РФ

У Лівані сотні членів "Хезболли" дістали поранення внаслідок вибуху пейджерів – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА