Інтерфакс-Україна
21:39 22.08.2024

В Індонезії після масових протестів відмовилися від поправок до закону про регіональні вибори

2 хв читати
В Індонезії після масових протестів відмовилися від поправок до закону про регіональні вибори

Парламент Індонезії відмовився від планів, що викликали масові протести, внести поправки в законодавство про регіональні вибори, повідомляє в четвер Associated Press.

Агентство пояснює, що ця реформа, зокрема, була вигідна родині президента країни Джоко Відододо.

"Перегляд закону про регіональні вибори не може бути здійснений", - сказав заступник спікера індонезійського парламенту Суфмі Даско Ахмад.

Парламент призначив на четвер надзвичайне засідання для ратифікації поправок, які передбачали, що кандидатам на регіональних виборах на момент вступу на посаду має бути щонайменше 30 років.

Чинне законодавство передбачає, що кандидату навіть на момент висунення має бути не менше 30 років, а не на момент інавгурації.

Агентство пояснює, що ці поправки могли дозволити 29-річному Кесангу Пангарепу, молодшому синові президента Індонезії, брати участь у губернаторських виборах.

Винесення на розгляд цих поправок викликало масові протести в столиці та інших містах Індонезії. Протестувальники виступили з вимогою відмовитися від поправок і не допустити посилення політичного впливу сім'ї Відодо.

Жителі Джакарти в четвер зібралися біля будівлі парламенту, де зламали частину загороджень. Вони також закидали камінням поліцейських. Правоохоронці у відповідь застосували сльозогінний газ і водомети.

Раніше Верховний суд Індонезії вже робив виняток для старшого сина Відодо, обраного віцепрезидента Гібрана Ракабумінга Ракі, який балотувався на цю посаду в 36 років, тоді як за законом кандидату має бути щонайменше 40 років.

Відодо залишає свою посаду в жовтні. Це був його другий президентський термін. За законами країни, він не має права балотуватися знову.

Громадяни Індонезії на загальних виборах у лютому цього року обрали міністра оборони Прабово Субіанто новим президентом.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

"Євросолідарність" проти законопроєкта №12414, а голосування окремих депутатів "за" - це не позиція фракції - Геращенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА