Прем'єр Угорщини вважає першими кроками на шляху до миру комунікації з обома сторонами та припинення вогню
Мирному плану в Україні мають передувати комунікації з обома сторонами, які воюють, і припинення вогню, вважає прем'єр Угорщини Віктор Орбан.
"Нам потрібна комунікація з Україною і нам потрібна комунікація з Росією. Це перше. Друге - припинення вогню. Якщо ми чекаємо мирного плану, який ухвалять обидві сторони, що воюють, миру ніколи не буде", - заявив він на ювілейному 50-му TEHA Forum в італійському Черноббіо у п'ятницю, де пізніше цього дня виступить президент України Володимир Зеленський.
Орбан розкритикував відсутність "лінії зв'язку" з Росією.
Говорячи про припинення вогню, він наголосив, що в історії воєн за останні 30 років принаймні три припинення вогню належать до одного мирного плану.
"Мирний план дуже важливий. Але спочатку комунікації, потім припинення вогню, потім початок переговорів за мирним планом - це правильний порядок. Ми цього не робимо наразі", - вважає прем'єр Угорщини.
За його словами, така позиція пояснює, чому він після початку головування в Євросоюзі спершу вирушив до Києва, потім до Москви, далі до Пекіна, після чого на саміт НАТО до Вашингтона, а потім до Мар-а-Лаго в резиденцію до Дональда Трампа, "сподіваюся, до наступного президента Сполучених Штатів".
Орбан уточнив, що після двох зустрічей із президентами України та Росії він зрозумів, що жодна зі сторін не має наміру укладати мир - обидва лідери заявили, що вважають, що час на їхньому боці, а отже, готові продовжувати війну.
"У мене склалося враження, що немає жодних реальних намірів, хоч би що вони говорили. Немає жодного реального наміру в жодної зі сторін укласти перемир'я і швидкий мир. Тому, отже, це і було причиною того, що я вирушив до Пекіна і Вашингтона", - пояснив прем'єр Угорщини.
На його думку, необхідно створити "велике коло друзів миру" - переконливий міжнародний контекст, щоб увесь світ включно з Європою хотів перемир'я якомога швидше.
Орбан додав, що ці свої переконання він за 22 роки прем'єрства сформував з урахуванням війни на Балканах і війни в Грузії.