20:41 06.09.2024

Сибіга: МЗС має стати інструментом досягнення єдності щодо підтримки України у світі

3 хв читати
Сибіга: МЗС має стати інструментом досягнення єдності щодо підтримки України у світі

Пріоритети української дипломатії визначені реаліями війни, тому завдання номер один - це забезпечення обороноздатності України, заявив новопризначений міністр закордонних справ Андрій Сибіга.

"(...) пріоритети української дипломатії нерозривно пов’язані з виконанням цілком конкретних, відчутних і життєво необхідних завдань. Завдання номер один для української дипломатії - від посла до аташе - це забезпечення обороноздатності України. Зброя, зброя, зброя", - написав він у фейсбуці у п'ятницю.

Сибіга більш детально окреслив цю тезу. На його думку, зброя - "це і втілення вже виділених пакетів, і скорочення часового розриву між оголошеннями й надходженнями на фронт... Це і досягнення нових домовленостей. Цементування довгострокових зобов’язань. Безсумнівним пріоритетом є також зняття всіх штучних обмежень на поставки західної зброї та на її застосування по території РФ. Не має бути жодних обмежень у реалізації права на самооборону".

"Посли і всі дипломати мають бути в контексті воєнних реалій. Жити в реаліях війни", - наголосив Сибіга.

Серед пріоритетів він також назвав роботу з посилення санкцій проти агресора та реалізацію безпекових угод із країнами-партнерами на шляху до НАТО, а також роботу щодо руху до ЄС і НАТО та імплементації життя пунктів української Формули миру.

"Не можу не згадати і про важливість парламентської дипломатії, яка допомагає відстоювати інтереси України. Групи дружби, парламентський вимір зовнішньої політики - важливий інструмент. МЗС буде надавати всебічне сприяння депутатам у реалізації цього виміру", - зазначив він.

Окремо Сибіга зупинився на економічній дипломатії. "Будемо працювати над більш ефективним залученням макрофінансової і довготривалої підтримки України. Забезпечити довгострокове економічне зростання навіть у складних умовах війни допоможе відкриття нових ринків для України. МЗС, в свою чергу, надаватиме системну підтримку українським експортерам у виході на зовнішні ринки".
Наголосив новий міністр закордонних справ і на роботі з українцями за кордоном: "Захист українських громадян за кордоном має поєднуватися зі створенням мотивації для їх повернення в Україну. Важливим є прийняття законодавства про множинне громадянство".

"Кожен українець та кожна українка у світі мають відчувати, що Україна пам’ятає про них, дбає про них та чекає їх удома.

Електронний консул, множинне громадянство, активна підтримка українства – це все частина нової стратегії", - додав Сибіга.
"Дуже важлива і боротьба з дезінформацією. ... Критично важливо посилити комунікаційні спроможності, особливо в державах Азії, Африки й Латинської Америки", - зазначив міністр.

На його думку, МЗС має стати інструментом досягнення єдності щодо підтримки України у світі. "Об’єднуючи міжнародні зусилля, формуючи коаліції, консолідуючи партнерів. Усе для досягнення стратегічних цілей і забезпечення національного інтересу", - наголосив він.

"Україна заслуговує мати сильну дипломатію, яка відповідає її ролі у світі. І для цього все буде зроблено", - резюмував Сибіга.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА