Інтерфакс-Україна
20:41 06.09.2024

Сибіга: МЗС має стати інструментом досягнення єдності щодо підтримки України у світі

3 хв читати
Сибіга: МЗС має стати інструментом досягнення єдності щодо підтримки України у світі

Пріоритети української дипломатії визначені реаліями війни, тому завдання номер один - це забезпечення обороноздатності України, заявив новопризначений міністр закордонних справ Андрій Сибіга.

"(...) пріоритети української дипломатії нерозривно пов’язані з виконанням цілком конкретних, відчутних і життєво необхідних завдань. Завдання номер один для української дипломатії - від посла до аташе - це забезпечення обороноздатності України. Зброя, зброя, зброя", - написав він у фейсбуці у п'ятницю.

Сибіга більш детально окреслив цю тезу. На його думку, зброя - "це і втілення вже виділених пакетів, і скорочення часового розриву між оголошеннями й надходженнями на фронт... Це і досягнення нових домовленостей. Цементування довгострокових зобов’язань. Безсумнівним пріоритетом є також зняття всіх штучних обмежень на поставки західної зброї та на її застосування по території РФ. Не має бути жодних обмежень у реалізації права на самооборону".

"Посли і всі дипломати мають бути в контексті воєнних реалій. Жити в реаліях війни", - наголосив Сибіга.

Серед пріоритетів він також назвав роботу з посилення санкцій проти агресора та реалізацію безпекових угод із країнами-партнерами на шляху до НАТО, а також роботу щодо руху до ЄС і НАТО та імплементації життя пунктів української Формули миру.

"Не можу не згадати і про важливість парламентської дипломатії, яка допомагає відстоювати інтереси України. Групи дружби, парламентський вимір зовнішньої політики - важливий інструмент. МЗС буде надавати всебічне сприяння депутатам у реалізації цього виміру", - зазначив він.

Окремо Сибіга зупинився на економічній дипломатії. "Будемо працювати над більш ефективним залученням макрофінансової і довготривалої підтримки України. Забезпечити довгострокове економічне зростання навіть у складних умовах війни допоможе відкриття нових ринків для України. МЗС, в свою чергу, надаватиме системну підтримку українським експортерам у виході на зовнішні ринки".
Наголосив новий міністр закордонних справ і на роботі з українцями за кордоном: "Захист українських громадян за кордоном має поєднуватися зі створенням мотивації для їх повернення в Україну. Важливим є прийняття законодавства про множинне громадянство".

"Кожен українець та кожна українка у світі мають відчувати, що Україна пам’ятає про них, дбає про них та чекає їх удома.

Електронний консул, множинне громадянство, активна підтримка українства – це все частина нової стратегії", - додав Сибіга.
"Дуже важлива і боротьба з дезінформацією. ... Критично важливо посилити комунікаційні спроможності, особливо в державах Азії, Африки й Латинської Америки", - зазначив міністр.

На його думку, МЗС має стати інструментом досягнення єдності щодо підтримки України у світі. "Об’єднуючи міжнародні зусилля, формуючи коаліції, консолідуючи партнерів. Усе для досягнення стратегічних цілей і забезпечення національного інтересу", - наголосив він.

"Україна заслуговує мати сильну дипломатію, яка відповідає її ролі у світі. І для цього все буде зроблено", - резюмував Сибіга.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Макрон заявив про посилення тиску на Росію у найближчі вісім-десять днів

Венс заявив про загрозу переростання російсько-української війни в ядерну

Конгресмен-демократ представив сім потенційних статей імпічменту проти президента Трампа

РФ продовжує інтегрувати захоплену територію України у свою систему управління

Угода про економічне партнерство з США може стати вигідною для України й Америки - Зеленський

Декілька країн висловили готовність відправити військові контингенти до України, серед них не лише європейські – речник МЗС

Депутати "Євросолідарності" прийшли до НБУ з вимогою припинити тиск на Порошенка та МІБ

Білий дім: Трамп чітко дав зрозуміти, що хоче бачити постійне припинення вогню в Україні, а не будь-які тимчасові паузи в бойових діях

Заяви Лаврова практично не лишають шансів на припинення вогню з Україною, вважає Більдт

США й Україна можуть підписати цього тижня рамкову угоду щодо природних ресурсів - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА