Інтерфакс-Україна
18:48 11.09.2024

Литва підтримує створення міжнародного трибуналу для відповідальних за агресію РФ проти України та воєнні злочини - президент

1 хв читати

Литва закликає міжнародні організації більш відкрито говорити про незаконну окупацію Росією і продовження порушень прав людини в Криму та інших окупованих територіях України, заявляє президент Гітанас Науседа, який прибув з візитом до Києва.

"Ми також підтримуємо створення спеціального міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, відповідальних за злочин агресії. Нарешті, ми вимагаємо, щоб Росію та її спільників було притягнуто до відповідальності за добре задокументовані порушення прав людини та воєнні злочини", - сказав Науседа на пресконференції в рамках Кримської платформи в Києві в середу.

Він наголосив, що "це стосується не тільки минулого, а й нашого сьогодення і нашого майбутнього". "Якщо ми хочемо жити в безпечнішому, справедливішому і стабільнішому світі, ми повинні знайти способи покарати відповідальних за підрив нинішнього світового порядку", - наголосив глава Литовської держави.

За словами Науседи, Литва ніколи не визнає окупацію і незаконну анексію Криму та інших українських територій.

"Обравши шлях злочину в 2014 році, Росія відмовилася від свого місця в міжнародному співтоваристві та з кожним роком дедалі глибше занурюється в яму, яку сама ж і створила... Ми завжди вимагатимемо, щоб Росія почала поважати міжнародне право, припинила переслідувати населення окупованих територій, включно з кримськими татарами, та відступила до міжнародно визнаних кордонів, поклавши кінець цій десятирічній війні", - сказав він.

ОСТАННЄ

Буданов анонсував на лютий 2026 року події, які відкриють вікно для миру в Україні

Порошенко передав військовим 15 комплексів «Ай-Петрі»: маємо разом захистити країну

Близько 30 нардепів від "Слуги народу" причетні до підготовки заяви про коаліцію та уряд нацстійкості – Кривошеєв

Арахамія: окремі народні депутати мають право на власні позиції, однак ані фракція, ані партія з подібними заявами не виходила

На форумі ветеранок Кличко оголосив про нові ініціативи для захисниць

Рада увійшла у режим консультацій - Стефанчук

Єврокомісія пропонує створити в ЄС "Військовий Шенген"

Представники "Слуги народу" закликають інші фракції до переговорів про створення коаліції національної стійкості - Потураєв

Рада конституційною більшістю звільнила міністрів енергетики та юстиції Гринчук та Галущенка

"Євросолідарність" закликала парламент створити нову коаліцію

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА