Інтерфакс-Україна
10:21 15.09.2024

Трамп підтвердив плани швидко врегулювати війну РФ проти України як президент за допомогою сили та мудрості

2 хв читати
Трамп підтвердив плани швидко врегулювати війну РФ проти України як президент за допомогою сили та мудрості

Однією з перших речей, які Дональд Трамп хоче зробити у разі повторного обрання президентом США, є врегулювання війни між Росією та Україною, підтвердив сам кандидат.

"Я дуже добре знаю президента Путіна, я дуже добре знаю президента Зеленського, і я думаю, що це потрібно зробити (врегулювати війну – ІФ-У), і ми маємо зробити це, і зробити це за допомогою сили та мудрості", – сказав він у короткому зверненні до учасників 20-ї щорічної зустрічі YES, організованої Фондом Віктора Пінчука у Києві 13-14 вересня, записаному на прохання експрем'єра Великобританії Бориса Джонсона у літаку на шляху до передвиборного мітингу в Аризоні.

Трамп знову заявив, що якби він був президентом, то війни Росії проти України "ніколи б не сталося".

"Через 53 дні у нас вибори. Вони багато змінять, у тому числі і щодо цієї війни", – зазначив кандидат у президенти США від Республіканської партії.

На зустрічі YES у Києві колишній держсекретар США під час президентства Трампа Майк Помпео заявив, що вважає суперечливим інтересам США план досягнення миру зі створенням "демілітаризованої зони" навколо лінії фронту на українській території з відмовою України від членства в НАТО, озвучений кандидатом у віце-президенти від Республіканської партії Джей Ді Венсом.

"Венс не розуміє фундаментальні інтереси Америки… Це слова людини, яка не буде президентом Сполучених Штатів", – наголосив Помпео.

У свою чергу радник із національної безпеки нинішнього президента США Джейкоб Салліван на прохання прокоментувати слова Трампа про можливість вирішення проблеми війни, у разі його обрання президентом ще до інавгурації, сказав, що будь-кого, хто виходить вперед і каже, що може врегулювати війну в Україні. за один день ззовні треба запитати, на чиєму боці він збирається її вирішувати».

Щодо мирного плану можливого майбутнього віце-президента США Джей Ді Венса у разі перемоги Трампа Салліван висловив думку, що будь-який мирний план, який намагаються нав'язати народу України світ, який суперечить фундаментальним принципам суверенітету та територіальної цілісності, демократії та свободи, не є справедливим, ні стійким.

"Саме тому наш підхід до підтримки мирних зусиль України ґрунтується на цих неминучих принципах, а також на, можливо, найважливішому з усіх принципів, який свідчить: "Нічого про Україну без України". Україна має відігравати провідну роль у дипломатії та переговорах, та її не слід нав'язувати ззовні", – наголосив радник президента Байдена.

ОСТАННЄ

Корнієнко: в умовах війни партія "Слуга народу" має посилювати роботу на місцях і підтримку людей

"Євросолідарність" та "Голос" внесли в Раду законопроєкт про перерозподіл коштів держбюджету-2026 на ЗСУ

Українці найбільше довіряють ЗСУ, ДСНС і добровольцям, найбільша недовіра до Верховної Ради, держапарату та уряду

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

Навроцький: я маю відчуття, що Зеленський почав сприймати Польщу як щось само собою зрозуміле

Ердоган застеріг РФ і Україну від атак у Чорному морі

Обмеження гарантій безпеки для України в часі ще не обговорювалося – Зеленський

Зеленський провів спільну зустріч із премʼєром Нідерландів, президенткою Молдови та Генсеком Ради Європи

Поки що нічого не вказує на готовність Путіна зробити крок до миру, важливо продовжувати військову підтримку України - прем'єр Нідерландів

Українська делегація поїде в США після американсько-російських контактів на вихідних чи трохи пізніше – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА