Голова комітету Ради з євроінтеграції про візит Зеленського до США: Є і плюси, і виклики
Голова комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе (фракція "Європейська солідарність") назвала плюси та мінуси візиту президента України Володимира Зеленського в США.
"Насправді добре, що цей візит відбувся. І було важливо максимально використати і трибуну, і можливості зустрічей під час Генеральної асамблеї ООН", - сказала Климпуш-Цинцадзе агентству "Інтерфакс-Україна".
За словами народної депутатки, незважаючи на те, що ООН є інституцією, яка сьогодні демонструє нездатність впоратися зі своєю основною метою - забезпеченні миру на планеті, необхідно використовувати цю трибуну, як можливість для зустрічей з лідерами інших країн, для просування українського порядку денного.
"І добре, що президент України брав у цій події участь і намагався максимально достукатися до наших партнерів", - зазначила народна депутатка.
Климпуш-Цинцадзе наголосила на важливості двосторонніх зустрічей, проведених Зеленським у Нью-Йорку, зокрема з партнерами, які підписали безпекові угоди з Україною. Вона зазначила, що цінність таких зустрічей у тому, щоб і "далі українська тематика звучала в тих країнах, де вона не в пріоритеті, як, наприклад, в Індії".
"Але цей візит був не суто міжнародним візитом, а також візитом до США. І тут ми маємо як плюси, так і виклики", - сказала Климпуш-Цинцадзе.
Народна депутатка позитивно оцінила результати зустрічей Зеленського в Конгресі, в Адміністрації президента США, а також із двома кандидатами на посаду президента США.
"Сам факт цих зустрічей уже є важливим. Ми маємо позитивні новини від Адміністрації Байдена, що понад $7 млрд доларів (схвалені Конгресом навесні цього року) будуть використані США для надання допомоги Україні. І це чутливі та вагомі речі для військової допомоги Україні", - наголосила народна депутатка.
Водночас Климпуш-Цинцадзе зауважила, що "розпіарений, із завищеними очікуваннями план перемоги України, який президент презентував у Конгресі, президенту США та кандидатам на посаду президента США, не отримав жодного резонансу та змістовного зворотного зв'язку", які б свідчили про серйозну розмову щодо цього плану. Вона нагадала, що неназвані джерела з адміністрації Байдена говорили, що цей план не є чимось новим і стратегічним, а це просто "перепаковані побажання і потреби української сторони".
"І мені прикро констатувати, що ці перегріті й такі завищені очікування так само були ретрансльовані в українському суспільстві, в українській державі та можуть зараз, скажімо так, спричинити певне розчарування", - зауважила народна депутатка.
Водночас вона наголосила, що політики, які трохи глибше розуміються на процесах, не очікували жодних проривних нових обіцянок з боку адміністрації президента США.
Окрім цього Климпуш-Цинцадзе висловила жаль, що Україна під час візиту Зеленського до США опинилася в центрі урагану виборчого скандалу.
"Ми розуміємо, що ця тема зараз буде далі активно використовуватися республіканськими колегами в межах цієї виборчої кампанії аж до щонайменше 5 листопада (дня проведення виборів президента США - ІФ-У). І, звісно, для команди президента це дуже серйозний урок... Коли така поляризована, політична виборча кампанія триває в країні нашого найважливішого стратегічного партнера, то треба дути на холодне і треба тричі подумати, наскільки доречно в конкретний період часу додавати додаткові елементи програми перебування президента... Добре, що зустріч із Трампом відбулася, але ми маємо додаткову тріщину у взаємовідносинах із республіканцями, яка буде роздмухуватися під час виборчої кампанії", - вважає очільниця парламентської групи з питань безпеки і оборони США.