Учасники третього Саміту "Україна - Південно-Східна Європа" підтримали принципи Української формули миру - Декларація
Учасники третього Саміту "Україна - Південно-Східна Європа" висловили підтримку Українській формулі миру як необхідної основи для відновлення такого миру. Це, зокрема, закріплено спільною Декларацією Саміту, що відбувся 9 жовтня в Дубровнику (Хорватія).
"Ми повністю підтримуємо результати Саміту з миру в Україні, що відбувся у Швейцарії в червні 2024 року. Шлях до всеосяжного, справедливого і міцного миру для України може ґрунтуватися тільки на міжнародному праві, включно зі Статутом ООН", - ідеться в Декларації, повний текст якої опубліковано на сайті президента України в середу.
"У зв'язку з цим ми підтверджуємо нашу підтримку Української формули миру президента України Володимира Зеленського як необхідної основи для відновлення такого миру. Ми висловлюємо підтримку зусиллям України в цьому напрямі та наголошуємо на нашій готовності брати активну участь у реалізації пунктів Формули миру", - зазначено в Декларації.
"Ми рішуче засуджуємо будь-які спроби Росії примусово і незаконно анексувати частини території України. Такі спроби є грубим порушенням міжнародного права, включно зі Статутом ООН, а також суверенітету і територіальної цілісності України. Автономна Республіка Крим, місто Севастополь, Донецька, Херсонська, Луганська та Запорізька області є невід'ємними частинами України. У цьому контексті ми вважаємо так звані вибори, проведені Росією в березні та вересні 2024 року на території України, нікчемними", - зазначено в Декларації.
Учасники Саміту закликали міжнародну спільноту посилювати підтримку України в її боротьбі за свободу, незалежність і територіальну цілісність, надавати допомогу в гарантуванні енергетичної безпеки України та продовольчої безпеки світу. "Продовольча безпека не повинна використовуватися як зброя. Українська сільськогосподарська продукція повинна безпечно і вільно постачатися в зацікавлені країни", - йдеться в Декларації.
Країни-декларанти також заявили про готовність долучатися до поточної та повоєнної відбудови та відновлення України, а також до розмінування її території та виступили за безпеку ядерної енергетики, зокрема, про повернення Запорізької АЕС під контроль України.
"Не може бути вільної, мирної та процвітаючої Європи без вільної, мирної та процвітаючої України. Відданість учасників саміту "Україна - Південно-Східна Європа" в Дубровнику цій меті залишається непорушною", - такими словами завершується текст Декларації.