Інтерфакс-Україна
20:24 22.10.2024

Туреччина після попередження від США непублічно заборонила експорт у РФ товарів військового призначення - ЗМІ

1 хв читати
Туреччина після попередження від США непублічно заборонила експорт у РФ товарів військового призначення - ЗМІ

Турецька митниця обмежила експорт у Росію виробленої у США продукції військового призначення після попередження з боку США про можливі "наслідки", пише Financial Times із посиланням на обізнані із ситуацією джерела.

У статті видання на сайті зазначається, що влада Туреччини, на думку співрозмовників, не заявила про введені обмеження публічно через їхню "політичну чутливість".

Під експортну заборону потрапили 50 позицій із переліку компонентів західного виробництва, які у США, Великій Британії, ЄС і Японії вважають ключовими для російської армії.

У списку є електроніка, наприклад, мікрочипи, системи дистанційного керування, процесори і карти пам'яті, які використовують у ракетах і безпілотниках, а також верстати та інше обладнання.

У статті зазначається із посиланням на держстатистику, що обсяг турецького експорту цих товарів із початком російського вторгнення зріс більш ніж у 12 разів і досяг $38 млн до грудня 2022 року. З початком 2024 року експорт товарів військового призначення в Росію пішов на спад. До серпня його обсяг знизився до $4,1 млн. Це частково пояснюється подовженням ланцюжка постачань - тепер до нього включають Казахстан і Азербайджан, пише FT.

Головним постачальником цих товарів для Росії залишається Китай. У липні 2024 року обсяг їхнього експорту склав 377 млн доларів.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА