Інтерфакс-Україна
07:53 26.10.2024

Нідерланди посилюють міграційну політику, планують відновити перевірки на кордонах

2 хв читати
Нідерланди посилюють міграційну політику, планують відновити перевірки на кордонах

Уряд Нідерландів у п'ятницю погодився на пакет заходів, які мають посилити державну міграційну політику, передає Associated Press (AP).

"Ми хочемо зробити Нідерланди якомога менш привабливими в цьому разі", - заявила міністерка з питань притулку та міграції Марьолейн Фабер, член налаштованої проти міграції Партії свободи.

Зокрема, влада хоче відновити перевірки на кордонах, обмежити можливості для родичів людини, яка отримала притулок у Нідерландах, також перебиратися в країну; скоротити термін дії тимчасових віз; оголосити частину зон у Сирії - країни, звідки найбільше прибуває мігрантів до Нідерландів, - безпечними, щоб можна було відмовляти вихідцям звідти в отриманні притулку.

Уряд також хоче скасувати закон, що зобов'язує громади, базову територіальну одиницю в країні, приймати мігрантів.

Незабаром пакет заходів передадуть на затвердження парламенту. Перед тим, як пропозиції отримали схвалення Кабінету міністрів, голова Партії свободи, що домінує в уряді, Герт Вілдерс та інші партійні лідери вели переговори щодо того, як краще реалізувати починання. Влада могла вибрати між використанням надзвичайних заходів, які не потребують парламентського схвалення, або ухваленням законів у прискореному режимі. У підсумку уряд вирішив обрати другий варіант.

"Мета - знизити міграційний потік, прискорити від'їзд мігрантів, повертати тих, хто не має законних підстав тут залишатися (...) тим самим, знизити тиск на суспільство", - заявив прем'єр Нідерландів Дік Сгоф.

Рада Нідерландів у справах біженців піддала критиці підготовлювані заходи.

За даними AP, за останні 12 місяців 51,5 тис. осіб запросили притулок у Нідерландах, де проживає 18,1 млн осіб.

Агентство нагадує, що в Європі наразі, зокрема у ФРН і Франції, спостерігається посилення політики щодо мігрантів. Так, у вересні Німеччина оголосила про введення контролю на всіх своїх наземних кордонах. Перевірки стартували на кордонах із Францією, Нідерландами, Бельгією, Люксембургом і Данією. Вони триватимуть щонайменше шість місяців. До цього, у 2023 році, ФРН запровадила прикордонний контроль на кордонах із Польщею, Чехією, Австрією та Швейцарією.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС конфіскує мільярди російських активів для компенсації західним інвесторам - Reuters

Сибіга: Україна наполягає на посиленні тиску на РФ, її короткочасні перемир"я – це тільки маніпуляції

Яценюк про угоду щодо корисних копалин: історичне визнання війни росії проти України

Угода про партнерство надсилає РФ сигнал про зацікавленість США у довгостроковому успіху України – Білий дім

Угода допоможе США домінувати у сфері штучного інтелекту, а Україні надасть доступ до передових технологій видобутку корисних копалин – сенатор Грем

Стефанішина про взаємини з Угорщиною: Є неприємне відчуття з приводу агресивної риторики, але є діалог і порозуміння

Виконувач обов’язків президента Південної Кореї оголосив про відставку за власним бажанням

Порошенко: Резолюція ЄНП підтвердила підтримку України та вимогу справедливого миру

Президент підписав закон про закріплення права волонтерів на визнання компетентностей

Про відокремлення переговорів про вступ до ЄС для України і Молдови не йдеться – Порошенко після зустрічі з фон дер Ляєн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА